binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinYatırım Şirketi Sorumlusu, "Bitcoin'de Talep, Arzın 10 Katı" Dedi, Fiyat Hedefini Açıkladı

Yatırım Şirketi Sorumlusu, “Bitcoin’de Talep, Arzın 10 Katı” Dedi, Fiyat Hedefini Açıkladı

Bitwise'ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, yaptığı açıklamasında Bitcoin Spot ETF'ler ve BTC fiyatının geleceği hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitwise’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, çeşitli yatırımcı kategorilerinde Bitcoin ETF’lerine yönelik benzeri görülmemiş talebe dikkat çekerek mevcut piyasa dinamiklerini değerlendirdi.

Hougan yakın zamanda verdiği bir röportajda, “Bitwise Bitcoin ETF’sine ve tüm bu ETF’lere yönelik muazzam bir talep görüyoruz” dedi.

BTC fiyatındaki artış, ETF’ler aracılığıyla piyasaya akın eden bireysel yatırımcılar, kurumlar, hedge fonlar ve bağımsız mali danışmanların bir kombinasyonuna bağlanıyor. Hougan ETF’lerin kapsayıcı doğasını vurgulayarak şunları söyledi:

“Bireysel yatırımcıların bu ETF’lere geldiğini görüyorsunuz. Hedge fonlarını görüyorsunuz. Geleneksel finansal danışmanlar ya da bağımsız finansal danışmanlar görüyorsunuz.”

Analistler, büyük bankaların Bitcoin ETF’leriyle ilgilenmeye başlamasıyla önümüzdeki aylarda daha da önemli kurumsal katılım olacağını tahmin ediyor. Hougan bu artışı Bitcoin’in “halka arz anına” benzeterek bu kripto para için yeni bir fiyat keşfi döneminin sinyalini verdi.

ETF katılımında bireysel ve kurumsal yatırımcılar arasındaki dağılım sorulduğunda Hougan şu açıklamayı yaptı: “Bunlar da dahil olmak üzere herhangi bir ETF için ilk talep öncelikle bireysel ve bağımsız mali danışmanlar ile hedge fonlardan geliyor.” Ancak, Hougan yakın gelecekte önemli bir kurumsal sermaye akışı olacağını öngörüyor.

Hougan’a göre Bitcoin’in fiyatındaki artış, önemli bir arz-talep dengesizliği tarafından daha da körükleniyor:

“Sadece bu hafta ETF’ler tarafından satın alınan 30.000 Bitcoin var. Bitcoin madencileri ise yalnızca 3.000’den az BTC üretti.”

Hougan’a göre bu keskin tezat, sınırlı arzına kıyasla Bitcoin’e yönelik ezici talebin altını çiziyor.

İlgili Haber  İki FED Yetkilisinden ABD Ekonomisi ve Faiz İndirimi Konusunda Önemli Açıklamalar Geldi

Hougan, Bitcoin Fiyatı İçin 2024 Yılında 100.000 Dolar ve Üzerini Hedefledi

İleriye dönük olarak Hougan, Bitwise’ın 2024 tahminlerini revize ederek Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100.000 doların üzerine ya da daha da yukarılara ulaşabileceğini öne sürdü. Devam eden arz-talep dinamiklerine ve Nisan ayında yarılanma (halving) olayıyla birlikte yeni arzda beklenen azalmaya atıfta bulundu.

Bitcoin ETF’lerinin gelecekteki durumuyla ilgili olarak Hougan, piyasada bir miktar konsolidasyon olacağını ve altı ya da yedi baskın şirketin uzun vadede ayakta kalacağını öngördü. Mevcut ETF lansmanlarının kayda değer başarısının altını çizdi ve ETF arzlarında kapalı alım opsiyonları gibi daha fazla yenilik beklediğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail