binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiİki FED Yetkilisinden ABD Ekonomisi ve Faiz İndirimi Konusunda Önemli Açıklamalar Geldi

İki FED Yetkilisinden ABD Ekonomisi ve Faiz İndirimi Konusunda Önemli Açıklamalar Geldi

İki üst düzey FED yetkilisi yaptıkları son açıklamalarda ABD ekonomisinin genel durumuna ve faiz indirimi konusuna değindi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED yetkilileri Raphael Bostic ve Austan Goolsbee son açıklamalarında ABD ekonomisi ve faiz oranlarının geleceğine ilişkin görüşlerini dile getirdiler.

FED üyesi Raphael Bostic, ekonominin durumu hakkında çeşitli yorumlarda bulundu. Enflasyonun beklediğinden çok daha hızlı düştüğünü ve son birkaç enflasyon verisinin %2’lik hedefe doğru inişli çıkışlı bir yola işaret ettiğini belirtti.

Bostic, bu eğilimlerin izlenmesinde dikkatli ve özenli olunması gerektiğini ifade etti. Bostic ayrıca yaz aylarında politika faizinin düşürülmesinin uygun olabileceğini belirterek para politikasında muhtemel bir değişimin sinyalini verdi.

İlgili Haber  Grayscale, Bitcoin Spot ETF'lerde Sonraki Dalga İçin SEC'i Sıkıştırıyor: İşte Detaylar

Mali sektörün sağlığına ilişkin olarak Bostic, bankacılık sektörünün sağlam ve güçlü olduğunu belirtti. Ekonominin gidişatına ilişkin iyimserliğini dile getiren Bostic, ekonominin iyi bir yolda olduğunu ancak normalleşmesinin zaman alacağını söyledi.

FED’in bir diğer üyesi Austan Goolsbee de görüşlerini paylaştı. Goolsbee, bir aylık toparlanma gösteren Ocak ayı kişisel tüketim harcamaları (PCE) verilerinden tahmin yürütülmemesi konusunda uyarıda bulundu. Goolsbee, enflasyon konusunda uzun vadede önemli bir ilerleme kaydedildiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail