BitcoinBorsa

Yatırımcıların Bitcoin ve Borsalara Olan Güveni Sarsıldı

Yatırımcılar bu dönemde ellerinde ne var ne yoksa piyasaya geri sattılar.

Reddit ve çok sayıda Twitter hesabından yapılan yorumlarda kripto para birimi sahibi yatırımcılar bu dönemde Bitcoin’e güvenmediklerini ifade ettiler. Özellikle birçok borsa son 24 saat içerisinde yaşanan ani düşüşlerde adeta çöktü. Bazı yatırımcılar alım satım yapamazken, bazıları ise çekmek istedikleri kripto paraları ya da itibarı paraları saatlerce hesaplarına çekemedi.

Bu özelliğiyle kripto para borsaları tekrar sınıfta kalmış oldu. Ayırca birçok borsada olan fiyat farkı da bu dönemde dikkatlerden kaçmadı.

4000 dolarlı seviyelerden BTC alanlar yüzde 30 oranında kar elde ederken, piyasada yüzü gülenler sadece dip fiyattan cesaret edip alım yapan bu kişiler oldu.

Ünlü analistlere ulaşabilen var mı?

Yatırımcılar bu dönemde özellikle ünlü analistlere bir kez daha ateş püskürdü. Tom Lee, Crypto B, Vitalik Buterin ve Changpeng Zhao gibi isimleri hedeflerine alan yatırımcılar, bu kişilerin fiyatlar yükselirken ve normal durumda iken her zaman 7 gün 24 saat basına açıklama yapmak için sıraya girdiklerini, büyük ve kaos yaratan düşüşler durumunda ise asla piyasada yorum ve açıklama yapmadıklarını belirttiler.

Yatırımcıların bir kısmı “eğer ünlü analistlere ulaşabilen varsa bundan sonra açıklama yapmalarına gerek olmadığı, yükseliş döneminde en basit yatırımcının bile açıklama yapacak kabiliyette olduğunu bilmelerinin gerektiği” konusunda yorum yaptılar.

Bitcoin’e sahip olan çok sayıda yatırımcı bu dönemde başta altın olmak üzere döviz varlıklara yöneldi. ABD doları TL karşısında tarihin en yüksek zirvelerine doğru ilerlerken Başkan Trump yönetiminin “istemediği” doların güçlenmesi durumu bu dönemde tekrar yaşanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu