HaberlerTether

Yeni Tether FUD’u Başlamadan Bitti! Evergrande Krizine İlişkin Açıklama Geldi!

Evergrande krizi sonrası Tether'den açıklama geldi.

Çin’li emlak devi Evergrande son günlerde yaşadığı mali krizler nedeniyle gündemde. Şirket 300 milyar dolarlık borcu ödemekte zorlanıyor.

Çin’de büyüyen Evergrande krizinin bankacılık sistemi ve piyasalar üzerinde olumsuz bir etki doğurabileceği endişeleri, kripto para piyasalarına da sıçramıştı.

Evergrande mali sıkıntılar çektiği için bankalar ve diğer kredi kuruluşları bu şirketin fonlarını kabul etmemeye başladı. Bu sırada Tether’in rezervleri arasında da bu şirketin senetleri olduğu ve Tether’in de bu krizden etkilenebileceği iddia edildi.

Kripto para piyasalarının en önemli aktörleri arasında yer alan Tether’den konuya ilişkin açıklama geldi.

Tether sözcüsü, iddia edilenlerin aksine Evergrande tarafından ihraç edilen herhangi bir ticari kağıt veya menkul kıymete sahip olmadıklarını açıkladı.

Açıklamada 30 Haziran 2021 tarihli rapora atıf yapılarak “rezerv olarak tuttuğumuz ticari kağıtların büyük çoğunluğu A-2 ve üzeri puan alan ihraççılara ait” denildi.

68 Milyar dolar piyasa değerine sahip olan Tether’in rezervlerinin, 30.8 milyar doları ticari senetlerle destekleniyor. Tether hangi şirketlerin ticari senetlerini tuttuğunu bugüne kadar açıklamadı.

Bu açıklama sonrası Teher’e yönelik yeni bir FUD henüz başlamadan bitti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu