Haberler

”Yeni Yasaları Sonuna Dek Destekliyoruz”

İrlanda yeni para aklama kararları ile gündemi sarsıyor.

Avrupa Birliği Beşinci Para Aklama Karşıtı (AML) Yönergeleri kapsamında yeni yasal kararlar alan İrlanda yönetimi, kripto para borsalarını da yakından ilgilendirebilecek bazı kararlara imzasını attı. Yasaların güncellenmesi ve yeni yönergelere uyulmasını sağlamak zorunda olduklarını belirten İrlanda, yeni yönergelerin en kısa süre içerisinde uygulanacak olduğunu ve ülkede para aklama, terör örgütlerinin finansmanı gibi konuları AB ile birlikte sonuna dek engelleyecek kararları desteklediklerini açıkladı.

İrlanda yönetiminin bu kararı ülkede kara para aklama ve terör örgütlerinin finansmanının engellenmesi kararına dayanırken, parlamento tarafından yönergelere onay ve izin verilmesi ülkede kripto para borsalarınında gizliliğine damga vurabilecek olduğundan endişe ediliyor.

Kripto para borsaları bilgi vermek zorunda kalabilir

Beşinci Para Aklama Karşıtı (AML) Yönergeleri kapsamında kripto para şirketleri ve borsalarının gizliliklerine darbe vurulabileceği ve ciddi yasal problemler ile karşı karşıya kalabilecek olduklarını gösteriyor. Kripto para borsalarını ilgilendiren gelişmeler İrlanda’da gelecekte borsaların tepkisine ve gizlilik sorunları ile karşı karşıya kalmalarına neden olabileceğinden bugünden yeni Beşinci Para Aklama Karşıtı (AML) Yönergelerinin incelenmeye başladığı bilinmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu