Kripto HaberleriHaberlerYeni Zelanda kripto para yasakları uygulayabilir

Yeni Zelanda kripto para yasakları uygulayabilir

Takip et

Yeni Zelanda’da yaşanan olayda bir kripto para yatırımcısının dolandırıcılara 213 bin dolar tutarında kripto para çaldırmasının ardından yerel polis harekete geçti. Dünyanın en demokratik ve en fazla ekonomik bireysel özgürlük sunan ülkelerinden birisi olan Yeni Zelanda’da yaşanan olayda yatırımcının 213 bin dolar değerinde kripto para dolandırıcılığı vakasına kurban gittiği, bu olayın duyulmasının ardından bölge ve ülke çapında polis ekiplerinin gerek yerel medya siteleri, gerek ise bölgesel uyarıların devam edecek olduğu açıklandı.

Değer düşecek, düşmeye başladı

Yeni Zelanda yerel polisi yapılan araştırmalar sonucunda kripto paraların değerinin düşmesinin devam ettiğini ve bunun daha çok bireysel dolandırıcılık vakalarına sebep olduğunu açıkladı. Bu tür olayların internet siteleri aracılığı ile daha çok kripto para sahibi olan ve kayıplar yaşayan dolandırıcılar tarafından bireysel olarak yapıldığını açıklayan ekipler, bu tür olaylara karşı gerekli yasal önlemlerin alınması için hükümet yönetimlerinin tek tek konu hakkında bilgilendirilecek olduğunu açıkladı.

Yeni Zelanda’da kripto para yasakları henüz uygulanmıyor olsa bile gelecekte uygulanmaması için bu tür olaylar dolayısı ile sebep görülmüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları