Bitcoin

Yine Elon Musk, Yine Bitcoin (BTC): “Hepsine Hükmedecek Bir Coin”

Elon Musk bu sefer Yüzüklerin Efendisi ve Bitcoin odaklı bir göndermede bulundu.

Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) hakkında attığı tweetleri dikkat çekmeye başlayan Elon Musk, hız kesmeden buna devam ediyor. Kısa süre önce biyografisine Bitcoin yazıp, daha sonra Tesla üzerinden Bitcoin alan Musk, fiyatı destekleyecek açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

“Hepsine Hükmedecek Bir Coin”: Bitcoin

Dogecoin’in “favori kripto para birimi” olduğunu belirten Musk, buna rağmen lider kripto para birimi BTC’nin önderliğini inkar etmiyor. Musk, yayınladığı en son gönderisinde de dünyanın en ünlü eserlerinden Yüzüklerin Efendisi’ne göndermede bulundu.

Musk, birçok kripto para biriminin bulunduğu grafiğine üzerinde BTC logolu bir yüzük bulunan görselin altına ise şu ifadeleri ekledi:

Hepsine hükmedecek bir coin.”

Elon Musk’ın bu tweetinin altı ise yine tahmin edilebileceği gibi binlerce cevap ile doldu. Elon Musk bunun gibi tweetleri ile dikkat çekmeyi başarsa da bazıları Musk’In amacının farklı olduğunu ifade etmekte. Özellikle Çin içerisindeki regülatörlerin Tesla hakkındaki son görüşleri, Musk için sorun yaratabilir.

Business Insider tarafından aktarılan habere göre Tesla’nın yakın zamanda temiz enerji ile ilgili sorunlar yaşaması muhtemel. Uzmanlar ise Elon Musk’ın Bitcoin alımı gibi unsurları dikkat dağıtmak için kullandığına işaret ediyor.

Ünlü analist Michael Burr da yakın zamanda TSLA hisselerinin fiyatında sert düşüş beklediğini ve bunu Bitcoin’in bile engellemeyeceğini belirtti. Burr, BTC ve TSLA arasındaki korelasyondan dolayı BTC fiyatında da ciddi bir düşüş bekliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu