Altcoin

Yine Elon Musk, Yine Dogecoin (DOGE)! Fiyat Yükselişe Geçti

Elon Musk yeni bir DOGE tweet'i attı ve fiyat yükselişe geçti.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, attığı tek bir tweet ile birçok kripto para biriminin fiyatında inanılmaz yükselişler yaşanmasını sağlayabiliyor. Ünlü isim kısa süre önce biyografisine Bitcoin ekleyerek bile 600 milyar dolarlık kripto para biriminin %10 artmasını sağlamıştı. Musk’ın “favori kripto para birimim” olarak ifade ettiği DOGE ise hem Musk hem de GameStreetBets etkisi ile %1.000 arttı.

Elon Musk’tan DOGE Açıklaması!

Ancak oluşan FOMO’nun yavaş yavaş etkisini kaybetmesi ile DOGE eski fiyat seviyelerine doğru gerilemeye başladı. Şimdi ise Elon Musk’ın yeni bir DOGE tweet’i atması, fiyatı tekrardan yükselişe geçirdi.

Musk, hiçbir ek ifade olmadan sadece DOGE yazarak yine Dogecoin odaklı bir tweet attı. Musk’ın tweet’inde yer alan görsel ise bunun yükseliş imalı bir tweet olduğuna işaret ediyor. “To the moon” olarak bilinen ve kripto para sektöründe yaygın olan ifade, bir kripto paranın “uçuşa geçmesi” olarak da tercüme edilebilir. Musk’ın tweet’inde de açık açık bu görselin yer aldığı görülüyor.

DOGE bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,047 dolardan işlem görüyor ve bir anda %46 yükseliş elde etti. DOGE fiyatının bu tweet ile nereye kadar çıkacağını ise ancak bekleyerek görebiliriz. Bu seferki yükselişin %1.000 olacağı düşünülmese de Musk’ın bunu sık sık yapmaya başlaması aslında DOGE yatırımcıları için tehlikeli olabilir. Özellikle son günlerde birçok kaldıraçlı işlem platformunun DOGE listelemesi ve Elon Musk etkisi, DOGE volatilitesini inanılmaz oranda arttırabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu