binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizYüksek Stake Getirisi Vaadeden Bu Altcoinle Terra Luna'nın Benzerlikleri Dikkat Çekiyor! Sonları...

Yüksek Stake Getirisi Vaadeden Bu Altcoinle Terra Luna’nın Benzerlikleri Dikkat Çekiyor! Sonları Aynı Olabilir Mi? İşte Detaylar

Yüksek stake getirisi sağlayan bu altcoin, Terra ekosistemiyle paralellikler gösterdiği için yatırımcılar arasında tartışma yarattı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Getiri sağlayan USDe stablecoine odaklanan merkeziyetsiz bir protokol olan Ethena Labs, 2021’de çalkantılı bir çöküşle karşı karşıya kalan Terra ekosistemiyle paralellikler kurarak kripto yatırımcıları arasında bir tartışma noktası haline geldi.

Ethena Labs Yüksek Getiri Stratejisiyle Tartışma Yarattı ve Terra ile Karşılaştırıldı

Ethena’nın tokenı, Şubat ayında halka tanıtılmasından bu yana kripto topluluğu içinde karışık tepkilere yol açtı. En az yedi gün boyunca USDe stake eden paydaşlar şu anda yaklaşık %37’lik bir yıllık getirinin keyfini çıkarıyor.

Bu yüksek getiri, protokoldeki kilitli toplam değerin (TVL) yalnızca 60 gün içinde 178 milyon dolardan 2,3 milyar dolara yükselmesini sağladı.

Bununla birlikte, çöküşünden önce stake edenlere yaklaşık %20 ödeme yapan Terra’nın UST’sini anımsatan bu tür yüksek getiriler genellikle doğal risklerle birlikte gelir.

Değerini dolar ya da ABD devlet borcu gibi rezervlerden alan Tether (USDT) ve USDC gibi varlığa dayalı sabit coinlerin aksine USDe, sentetik bir sabit coin olarak faaliyet gösteriyor.

USDe’nin 1 dolarlık değeri, bir varlığın eşzamanlı olarak satın alınması ve fonlama oranını yakalamak için türevinin açığa çıkarılmasını içeren, nakit ve taşıma ticareti olarak bilinen bir finansal strateji aracılığıyla korunuyor.

Bu ticaret geleneksel finansta nispeten güvenli kabul edilse de, özellikle piyasa oynaklığı ve döviz sorunları ile ilgili risklerden yoksun değildir.

İlgili Haber  Binance, 52. Launchpool Projesi İçin Seçtiği Altcoini Açıkladı! Duyuru Sonrası BNB Hareketlendi!

Folkvang CEO’su Mike van Rossum, strateji hakkında ihtiyatlı bir iyimserlik dile getirirken, döviz yönetimi ve dalgalı piyasalarda işlem yapma sorunları da dahil olmak üzere potansiyel tuzakların altını çizdi.

Ethena kullanıcıları USDT, dai (DAI) ve USDC gibi sabit coinleri yatırarak USDe tokenları basmakta ve daha sonra getiri elde etmek için bunları stake edebilmektedir.

Protokol, bu getirileri elde etmek için nakit ve taşıma ticareti etrafında dönen çeşitli stratejiler kullanmakta ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi sürekli paralar üzerindeki pozitif fonlama oranlarından yararlanmaktadır.

Endişelere rağmen kripto balinaları, Ethena’nın yönetim tokenine (ENA) yedi gün veya daha uzun süre kilitli kalan önemli miktarda para yatırıldığını gösteren son verilerle güvenlerini gösterdiler.

Ancak Arca’dan Jeff Dorman gibi analistler, getiri elde etmek için piyasa güçlerine bel bağlamanın riskleri konusunda uyarıda bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail