Kripto HaberleriAltcoinYükseliş Eğilimine Geçen Monero’da (XMR) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Yükseliş Eğilimine Geçen Monero’da (XMR) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

Takip et

Kripto paralarda gizlilik denince ilk akla gelen Monero (XMR), piyasadaki düşüş trendinde aldığı %76’lık darbeyi yavaş yavaş tolere ediyor.

2017 yılı boğa sezonundaki zirve seviyesini bu sene kıran altcoinlerden biri olan XMR, aldığı darbeyle 519 dolar seviyesinden 124 dolar civarına kadar geriledi. Bu gerileme sonrası son günlerde yaşanan toparlanmaya ayak uyduran kripto para, dip seviyesinden %123’lük bir yükselişle yayın saati itibariyle 279 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Günlükte Trend Direnci!

Bugün itibariyle genellikle fiyattaki trend için önemli olarak görülen 20 günlük hareketli ortalamaya kadar gelen XMR, burada beklendiği üzere bir dirençle karşılaşıyor.

Monero (XMR) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Zirveden dibe çekilen fibonacciye göre de önemli bir alan üzerinde kalmaya çalışan XMR, MACD göstergesi tarafında pozitif bir görünüm sergiliyor. Şayet XMR’ın güncel olarak 283 dolar olan MA20 seviyesi üzerinde kapanışlar yapması halinde güçlü bir yükselişle 322 dolarlık dirence doğru ilerlemesi bekleniyor.

Diğer iki önemli göstergemiz olan RSI ve StochRSI’a baktığımızda, RSI’da 50 seviyesi altında olunduğu için momentumun tam olarak gelmediği görülüyor. Ayrıca StochRSI tarafında da göstergenin oversold yani aşırı alım bölgesinde olması, fiyatta gerilemeler olabileceğini gösteriyor.

Kırılan Formasyonda İlk Hedef!

Günlükte pozitif bir görünüm sergileyen XMR’da 4 saatlik grafik incelendiğinde kırılımı gerçekleşen ama fiyatın henüz harekete geçemediği bir simetrik üçgen formasyonu ortaya çıkıyor.

Monero (XMR) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Şimdilik yeterli hacmi bulamayan ancak Bitcoin (BTC) misali kıyır kıyır yükselmeye devam eden XMR’ın bu formasyona göre ilk hedefinin 330 – 345 dolar aralığı olması bekleniyor. Tabii her zamanki direkt bir çıkış beklenmezken fiyatın dalgalanarak bu hedefe geldikten sonraki hareketi, bir süre dinlendikten sonra 426 – 431 dolar aralığına doğru olabilir.

Şu anda XMR son üç mumunda yükseliş sergilemiş olsa da alış bölgesinde bulunuyor. Bu seviyede alım yapan yatırımcılar, 270 dolar altı iki mum kapanışında stop olacak şekilde stratejilerini şekillendirebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları