AltcoinAnaliz

Yükselişe Hazırlanan Sıradaki Altcoin SushiSwap (SUSHI) Mı? – İşte Önemli Seviyeler!

SushiSwap (SUSHI) teknik analiz ve değerlendirme…

Geçtiğimiz yaz büyük bir patlama gösteren merkeziyetsiz finans’ın (DeFi) büyük bir parçası olan SushiSwap (SUSHI), yerel tokeni olan SUSHI ile kripto para borsalarında yer alıyor.

İçinde bulunduğumuz boğa yani yükseliş sezonunda her gün birinin tabiri caizse patladığını görüyoruz. Yeni yatırımcıların birçoğu bu patlamaların sonrasında daha fazla yükselir de daha çok kâr ederim umuduyla beklediği ve tepeden aldığı coinlerden büyük zararlarla çıkıyor.

Platformunda 4.19 milyar doları kilitli tutan SushiSwap, Ethereum (ETH) tabanlı en büyük DEX’lerden yani merkezi olmayan borsa DeFi’da yer alıyor.

DeFi Verileri – Kaynak: DeFi Pulse

SushiSwap’ın yerel tokeni olan ve coinmarketcap verilerine göre 2 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 56. Sırada yer alan SUSHI, yayın saati itibariyle 15.88 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Günlükte İkili Dip!

Kripto para piyasasında “Kara Perşembe” olarak anılan 12 – 13 Mart’ın yıl dönümünde %30 artış yaşayarak 23.43 dolarlık ATH seviyesine çıkan SUSHI, bu ATH’den sonra %40 değer kaybına uğradı. Her coinde olduğu gibi ATH seviyelerinden sonraki çekilmeler ve fiyatın belli bir dip seviyesindeki yatay konsalidasyonu artık normal olarak karşılanıyor. Şimdilik trend anlamında önemli olan MA20 (17.365 Dolar) ve MA50 (17.122 Dolar) seviyelerinin altında bulunan SUSHI, önemli bir destek alanı olarak gösterilen 13.08 – 14.08 dolar aralığından gelen alış tepkisiyle yükseliyor.

SushiSwap (SUSHI) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın ilk dip seviyesini oluşturduktan sonra bir miktar yükselişinin ardından yeniden aynı dip seviyesine gelmesiyle oluşan ikinci dip, burada bir ikili dip olarak bilinen dönüş formasyonuna işaret ediyor. Bu formasyon neticesinde fiyatın yükselerek bir önceki ATH seviyesini görmesi hatta yeni bir ATH seviyesi oluşturması bekleniyor.

Beklenen bu yükseliş sırasında fiyatın karşılaşacağı direnç seviyeleri ise grafik üzerinde fibonacci seviyeleri olarak belirtiliyor. Ancak ilk önemli direncin birbirlerine çok yakın olan MA20 ve MA50 seviyeleri olacağı düşünülüyor. Şayet bu seviyeler üzerindeki günlük mum kapanışında fiyatın yükselişinin hızla artacağı düşünülüyor.

Son olarak yatırımcılar risk yönetimlerini yaparak bu seviyelerden alım yaptıklarında kırmızı bölge altına stop koymanın doğru strateji olacağı belirtiliyor. Yükseliş anında da belirledikleri hedeflere geldikçe satış işlemlerini gerçekleştirmeleri, daha sonra gelebilecek düşüşlerde kârını ellerinde tutmalarını sağlayabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu