Haberler

Zaif’in hangi ülke merkezli hacklendiği ortaya çıktı!

Zaif isimli kripto para borsası saldırıya uğramıştı.

Zaif geçtiğimiz aylarda yaşanan siber saldırı vakasından hemen sonra uğradığı saldırı dolayısı ile ciddi bir kriz yaşamış ve yaşanan bu kriz dolayısı ile 60 milyon dolarlık çalınan kripto paraların nasıl geri alınabilecek olduğunu araştırmaya başlamıştı. Yasal olarak yapılan tüm araştırmalara rağmen hırsızlık yapan kişi veya kişilerin kimler olduğu bulunamamış, sadece kripto para borsasının kaybının yüksek olduğu açıklanmıştı. Japonya güvenlik birimlerinden yapılan açıklamada ise Zaif’in hacklendiği doğrulanmıştı.

Zaif Avrupalı siber saldırganların hedefindeymiş

Zaif ile ilgili yapılan son açıklamada ise Avrupa merkezli olarak saldırıya maruz kaldığı ve bu saldırının boyutunun son derece kötü olmasının nedeninin uzun süren siber saldırılar dolayısı ile olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili olarak Monero üzerinden çalışan güvenlik şirketleri yapılan tüm çalışmalara rağmen sonuca erişemezken, yakın gelecekte bir ilk olarak kripto paraların kimler tarafından çalındığının ortaya çıkmasının gündeme gelebilecek olduğu belirtildi. Avrupa’nın hangi ülkesinden siber saldırıya uğradığı konusunda henüz bir bilgi olmaması ise merak uyandırmakta. Zaif bu süreci kötü yönetirken, güvenlik birimleri ise çalışmalarına hız üzerine hız katıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı