Haberler

Zambiya’dan kripto para dolandırıcılığı hakkında açıklama

Zambiya'da kripto para dolandırıcılığında bir ilk...

Zambiya Devlet Kara Para Aklamayı Önleme Bürosu, 3 kişinin ülkede kripto para dolandırıcılığını dolaylı olarak yaptıklarından dolay tutuklandıklarını açıkladı. Ülkede, kripto para sahibi olanların daha fazla kazanç sahibi yapacak olduklarını iddia ederek dolandıran 3 kişinin 2.4 milyon dolar değerinde parayı dolaylı yoldan dolandırdıkları ve çaldıkları açıklandı. Yatırımlara geri ödeme yapacak olduklarını iddia ederek, kripto paraları alan ve 2.4 milyon dolar değerinde kazanç elde eden bu kişilerin gelen şikayetler sonrasında yakalandıkları ve polis ekiplerince gerekli işlemlerin başlatılmasının ardından mağdurların ortaya çıktığı açıklandı.

Zambiya Devlet Kara Para Aklamayı Önleme Bürosu, ihbarlar sonrasında harekete geçerken, dolandırıcıların yakalanması ile birlikte yatırımcıların paralarını geri alabilecek olduklarına dair umutların doğduğunu ve yüksek miktardaki paranın geri ödenmesi için çalışmaların kendilerince başlatıldığını ve mağdurlara gerekli olan ödemelerin yapılması için bir takım çalışmaların son bulması ve kimden ne kadar para dolandırıcılığı yapıldığının ortaya çıkarılması gerektiğini açıkladı.

Zambiya polis ekibinden yapılan açıklamada ise bu tür bir olayın ülkede ilk kez yaşandığı ve daha önce yaşanmadığı resmen açıklandı.

Kaynak: Cryptoblockwire

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu