coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinZilliqa (ZIL) Altcoin Ekibi Önemli Güncelleme İçin Tarihi Açıkladı!

Zilliqa (ZIL) Altcoin Ekibi Önemli Güncelleme İçin Tarihi Açıkladı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Zilliqa (ZIL) altcoin ekibi, resmi Twitter hesapları aracılığıyla paylaştıkları gönderide ZIL için önemli bir güncelleme olarak niteledikleri EVM’nin mainnet’e geliş tarihini açıkladı.

Zilliqa Ekibi, EVM Uyumluluğu İçin Tarihi Verdi, Nelerin Değişeceğini Açıkladı

Zilliqa, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumluluğunun 25 Nisan 2023 tarihinde mainnet’inde başlatılacağını duyurdu.

Bu gelişme ile Zilliqa, blockchain geliştiricilerine daha kapsamlı bir ekosistem sunabilecek ve kullanıcılar MetaMask gibi popüler cüzdanları Zilliqa ekosistemi ile kullanabilecek.

EVM uyumluluğu ile kullanıcılar MetaMask kullanarak yerel ZIL’leri aktarabilecek ve Truffle ve Hardhat gibi araçları kullanarak Solidity akıllı sözleşmelerini dağıtabilecek.

Zilliqa Distributed System Engineering Başkanı Valeriy Zamaraiev, bunun tüm API’lerle EVM uyumluluğunun tam ve eksiksiz bir uygulaması olduğunu ve çoğu dApp’in herhangi bir adaptasyon gerektirmeyeceğini belirtti.

İlgili Haber  Verilere Göre Balinalar Binance'ten Bu Altcoini Topluyor: Son İki Haftadır Çok Aktifler!

Ekip ayrıca, birçok katman-2 blok zincirinden daha iyi bir uygulama sağlamak için EVM’yi ekosistemlerine özgü hale getirmeye odaklandığını açıkladı. Zilliqa’nın EVM uyumluluğu, Ethers.js ve Web3.js gibi API kütüphaneleri için de kapsamlı destek sağlayacak.

Mainnet üzerinde EVM uyumluluğunu piyasaya sürdükten sonra geliştirici ekibi, fungible tokenler için ERC-20 ve ZRC-2 ve NFT’ler için ERC-721 ve ZRC-6 dahil olmak üzere Scilla ve Solidity standartları arasında birlikte çalışabilirliği uygulamaya odaklanacak.

Ekip, platformdaki tüm ZRC-2 kripto paralarına ERC-20 uyumluluğu eklemeyi hedefliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları