Altcoin

Zilliqa’da (ZIL) Token Yakma Fırtınası Başladı: 3 Milyon ZIL Yakıldı

Token yakma prosedüründen sonra 3 milyondan fazla ZIL yakıldı.

Zilliqa Foundation Başkanı Amrit Kummer, kısa süre önce hayata geçirilen bir güncellemenin ZIL topluluğu için şimdiden çok fazla şey değiştirdiğini ortaya koydu. Zilliqa ekibi kısa süre önce piyasadan ZIL alma ve bunları yakma protokolünü hayata geçirdi ve bunun şimdiden meyvesini vermeye başladığı görülüyor.

3 Milyon ZIL Yakıldı

Kummer tarafından aktarılan bilgilere göre piyasadan alınan ve yakılan toplam ZIL miktarı 3 milyon adetin üzerine çıktı. Geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde kullanılmaya başlanan bu token yakma mekanizması, başka birçok kripto para projesi tarafından da kullanılıyor.

Token yakma eylemi aslında belirli miktarda kripto para biriminin hiçbir şekilde ulaşılamayacak veya kullanılamayacak bir adrese gönderilmesi olarak biliniyor. Fonlar, geri dönüşü olmayan bir adrese gönderilerek aslında sirkülasyondan kaldırılıyor. Binance Coin de her çeyrekte elde edilen kazancın bir kısmıyla BNB yakma işlemi gerçekleştiriyor. ICO ile piyasaya sürülen 200 milyon BNB’nin 100 milyonunun da böyle yakılması planlanıyor.

Zilliqa ekibi ise işlem ücretlerinden elde edilen fonların bir kısmı ile ZIL yakıyor. Yakılacak olan ZIL tokenleri bütün madencilik ödüllerinin geldiği bir adrese gönderiliyor ve bu sayede aslında ağ içerisinde geri dönüşüm gerçekleştirilmiş oluyor.

Ethereum ağı da EIP-1559 ile buna benzer bir mekanizmaya kavuşabilir. İşlem ücretlerinin bir kısmı madencilerden alınarak piyasalardan ETH satın alımı için kullanılacak. Zilliqa’nın ise bunu şimdiden aktif bir şekilde uyguluyor olması fiyata olumlu etki etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu