fbpx
Haberler

Zimbabwe Maliye Bakanı kripto paraları araştıracak

Zimbabwe Maliye Bakanı Mthuli Ncube, yeni görevine başlar başlamaz kripto paralar konusunda yeni bir basın açıklaması yaparak ”kripto paralar konusunun derinden ve çok fazla araştırılması gerekiyor. Kara para aklama ve benzeri problemlerin giderilmesi ve güvenilir ekonomi için kripto paralar konusunu yakından araştırmak için bazı adımlar atacağım ve bu adımlar sayesinde ülkede güvenlik daha fazla artacak.” ifadelerini kullandı.

Mthuli Ncube, “İsviçre’de Bitcoin ile ödeme yapa yapa gezebilirsiniz. Eğer böyle ülkeler Bitcoin’in değerli olduğunu düşünüyorlarsa biz de araştırmalıyız. Ülkede yenilikçi gençlerimiz var ve onlara ‘kripto para ile uğraşmayın’ dememeliyiz. Aksine, düzenleyicilerin yeni gelişmeleri takip etmeleri ve kripto paraları anlamak için yeni yollar bulmaları gerekiyor. Kripto paralar hakkında bilgi sahibi olduktan sonra düzenlemeye yapmaya başlanabilir.” dedi

Henüz araştırmasalar bile gerekli

Afrika ülkelerinde kaos ve sürekli olaylar yaşanması ve kıtanın diktatör yönetimler tarafından yönetiliyor olması oldukça üzücü ve kıtada diğer büyük devletler tarafından fonlanan milyonlarca insan yaşıyor. Yerel yönetimlerin dahi bu konuları araştırması ve olası problemlerin önüne geçmek için çaba harcamasının olumlu sonuç doğurması bekleniyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box