Kripto HaberleriHaberlerZor Durumdaki Kripto Para Borsası, Kurtarma Teklifi Aldığını Açıkladı!

Zor Durumdaki Kripto Para Borsası, Kurtarma Teklifi Aldığını Açıkladı!

Takip et

Güney Asya’nın zor durumdaki kripto para borsası Zipmex, potansiyel bir kurtarma anlaşmasıyla ilgili bir teklif aldığını söyledi.

Kripto Para Borsası Zipmex, Adını Açıklamadığı Bir Taraftan Kurtarma Anlaşması Teklifi Aldı

Bugün bir Twitter gönderisinde borsa, bir karşı tarafın gizli bir mutabakat zaptında (MOU) anlaşma koşulları sunduğunu belirterek bir kurtarma anlaşması olasılığını gündeme getirdi.

Zipmex söz konusu karşı tarafın kimliğini açıklamadı ve teklifin bir yatırım mı yoksa bir satın alma teklifi mi olduğunu belirtmedi.

Borsa, gönderdiği mesajında şunları söyledi:

“Birçok ilgili tarafla görüşmelerimiz önemli ölçüde ilerledi.  Bu taraflardan biri, Durum Tespitine başlayabilmek için gizlilik yükümlülüklerini içeren bir MOU (mutabakat zaptı) içinde hükümler teklif etti.”

Şirket Perşembe günü, ortaklarının “mali sıkıntılarını” gerekçe göstererek platformundaki tüm müşteri para çekme işlemlerini durdurmuştu.

Böylelikle Zipmex’in, kripto para sektöründe etkisini gösteren finansal kriz tarafından son etkilenen şirket olduğu anlaşıldı.

Borsa, kripto para piyasasında ciddi zararlar yaşadıktan sonra kredilerinde temerrüde düşen iki kripto firması olan Babel Finance ve Celsius’a 48 milyon dolar borcu olduğunu açıklamıştı.

İlgili Haber
Ünlü Kripto Para Borsası Müşterilerinin Para Çekimlerini Durdurdu! İşte Nedeni

Daha sonra Zipmex, Trade Wallet’tan para çekme işlemlerine yeniden başladı ve muhtemelen bazı müşterilerine kolaylık sağladı. Bununla birlikte, borsanın müşteri ödüllerini ödemek için kullandığı Z Wallet isimli cüzdana müşteriler tarafından erişim sağlanamamaya devam etti.

Celsius, Voyager ve 3AC gibi şirketler de Bitcoin ve kripto varlık piyasasındaki düşüşten etkilenerek mali krize girmişlerdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları