Ana SayfaBorsaÜnlü Kripto Para Borsası Müşterilerinin Para Çekimlerini Durdurdu! İşte Nedeni

Ünlü Kripto Para Borsası Müşterilerinin Para Çekimlerini Durdurdu! İşte Nedeni

Takip et

Güneydoğu Asyalı kripto para borsası Zipmex bugün bir sonraki duyuruya kadar para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Kripto Para Borsası Zipmex, Piyasa Koşullarını Gerekçe Göstererek Müşterilerinin Para Çekim İşlemlerini Askıya Aldı

Şirket attığı Tweet’te, aldıkları kararın detaylarını şöyle ifade etti:

“Dalgalı piyasa koşulları ve bunun sonucunda kilit iş ortaklarımızın yaşadığı mali zorluklar da dahil olmak üzere kontrolümüz dışındaki koşulların bir araya gelmesi nedeniyle, platformumuzun bütünlüğünü korumak için para çekme işlemlerini bir sonraki duyuruya kadar durduruyoruz.”

Borsanın bu hamlesi, Bitcoin ve Ethereum’daki fiyat düşüşlerinin ardından bazı şirketlerin zor günler yaşamasının ardından geldi.

Diğer bazı kripto para kuruluşları da geçtiğimiz haftalarda benzer bir şekilde para çekme işlemlerini askıya almıştı. Haziran sonunda kripto borsası CoinFLEX, “aşırı piyasa koşulları ve bir karşı tarafla ilgili devam eden belirsizlik” nedeniyle tüm para çekme işlemlerini durdurduğunu açıklamıştı.

Kısa bir süre sonra Singapur merkezli kredi platformu Vauld da aynı kararı aldı.

Firma, piyasa koşullarının yanı sıra iş ortaklarının mali zorlukları nedeniyle zor durumda olduğunu söyledi. Platform 12 Haziran’dan bu yana, TerraUSD stablecoin’in patlaması, Celsius’un benzer şekilde para çekme işlemlerini durdurma kararı ve Three Arrows Capital’in sıkıntıları nedeniyle tetiklenen yaklaşık 198 milyon dolarlık müşteri para çekimi yaşadı.

İlgili Haber
İflas Eden Bitcoin Şirketi 3AC'nin CEO'su, 5 Milyon Dolar İstiyor!

Bununla birlikte, çekimleri durduran son kripto şirketi olan Zipmex, son zamanlarda birkaç zor karar daha almıştı.

Haziran ayında, şirketin Coinbase ile potansiyel olarak satın alınma konusunda görüştüğü, ancak konuya yakın kişilere göre ikilinin bunun yerine Coinbase’in stratejik bir yatırım yapmasına karar verdiği öğrenilmişti.

O dönemde görüşmelere yakın olan bir başka kişi, Zipmex’in 400 milyon dolar değerleme üzerinden yaklaşık 40 milyon dolar toplamak için yatırımcılarla görüştüğünü söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları