Ana SayfaHaberlerZor Günler Geçiren Kripto Para Şirketinin Yöneticisi Şirketten Ayrıldı!

Zor Günler Geçiren Kripto Para Şirketinin Yöneticisi Şirketten Ayrıldı!

Takip et

Konuyla ilgili iki kaynağın verdiği bilgiye göre, Vauld CFO’su Jatin Mazalcar, Singapur merkezli kripto para şirketinin geçen hafta müşteri para çekme işlemlerini durdurmak zorunda kalmasının ardından şirketten ayrıldı.

Kripto Para Şirketi Vauld CFO’sunun Şirketteki Ömrü Bir Ay Kadar Sürdü

Kaynaklar, Mazalcar’ın Vauld’un 4 Temmuz’da para çekme işlemlerini askıya almasının ardından CFO görevinden ayrıldığını, ancak şirkete danışman olarak hizmet vermeye devam ettiğini söyledi. LinkedIn profiline göre Mazalcar Vauld’a Mayıs ayında katıldı ve Haziran ayında ayrıldı.

2018 yılında kurulan ve Peter Thiel’in Valar Ventures şirketi ve Coinbase Ventures gibi yüksek profilli yatırımcılar tarafından desteklenen Vauld (eski adıyla Bank of Hodlers), bu ay müşteri hesaplarını aniden dondurmadan önce Bitcoin ve kripto para piyasasındaki düşüş nedeniyle maliyet tasarrufu sağlamak amacıyla Haziran ayında işgücünün %30’unu azaltmıştı.

Vauld Singapur merkezli bir şirket ancak ekibinin çoğu Hindistan’da bulunuyor. Hintli kurucu ortakları Darshan Bathija ve Sanju Sony Kurian, bu yıl Forbes Asia 30 under 30 listesinde yer aldı.

İlgili Haber
Nexo, Para Çekimlerini Durduran Kripto Para Şirketini Satın Almak İçin Anlaşma Yaptı!

Vauld Müşterilerinin Fonlarının Durumu Belirsizliğini Koruyor

Faaliyetlerini ağırlıklı olarak iki ülkede sürdüren Vauld, potansiyel yeniden yapılandırma veya finansman seçenekleri için kısa süre önce Singapur ve Hindistan’da hukuk ve finans danışmanları atadı.

Vauld’un para çekme işlemlerini durdurmasından bir gün sonra, Londra merkezli rakibi Nexo, potansiyel bir satın alma için firma ile bir sözleşme imzaladı.

Nexo şu anda bir durum tespiti sürecinden geçiyor ve Vauld müşterilerinin fonları hala bloke durumda. Vauld ya da Nexo’dan şu ana kadar müşteri fonlarının durumu hakkında bir açıklama gelmedi.

Bugün erken saatlerde Bathija, Vauld’un resmi Telegram kanalında kullanıcılara şirketin bir çözüm üzerinde çalıştığını ve bugün yükümlülükler ve finansman planları hakkında bilgi açıklayacağını söyledi. The Block’a konuşan kaynaklardan biri, şirketin bugün alacaklılarına bir mektup göndermeyi de planladığını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları