Haberler

1 Bitcoin Karşılığı Alınan Ev Kentucky’de Bir İlke İmza Attı!

Kentucky'nin Louisville kentinde ilk kez Bitcoin'le mülk satın alındı.

Kullanım alanını iyice genişleten kripto para birimleri hemen hemen hayatımızın her alanına girmiş durumda. Artık dijital para birimleriyle aklımıza gelen her şeyi satın almamız mümkün.

Dünya çapında ve yaşam alanlarında kripto para birimlerinin benimsenmesi devam ettikçe özellikle Bitcoin (BTC) ile ilgili işlemlerin de sayısı artıyor.

Konuyla ilgili son gelişme ABD’nin Kentucky eyaletindeki en büyük şehir olan Louisville‘den geldi. Şehirde ilk kez Bitcoin’le –65.000 dolar değerinde– bir mülk satıldı.

Louisville Iroquois mahallesindeki evin satın alınması sadece 8 saniye sürdü. Söz konusu işlem 0,70 dolara mal oldu. Evi satan Louisville Homepage Realty’nin emlakçısı Ashely Brown şunları söyledi:

Alıcıya evi satın almak için Bitcoin kullanmanın mümkün olup olmadığını bilmediğimi söyledim. Çünkü bunun yasal olup olmadığından emin değildim.

1 Bitcoin’e 1 Ev

Brown ayrıca tüm masraflar hariç evin nihai bedelinin kabaca 1 Bitcoin’e -yaklaşık 32.000 dolar- karşılık geldiğini belirtti.

Alımı gerçekleştiren kişi ise şunları belirtti:

Bu teknolojiyi geleceğe taşımaya yardımcı olabildiğim için mutluyum. Bitcoin için çok fazla kullanım var ve bence bunun çok çok erken aşamalarındayız. Nereye gittiğini görmek ilginç olacak.

Öte yandan bu alım dünya çapında düşünüldüğünde tabii ki Bitcoin’in emlak alım satımı için ilk kullanımı değil. Daha önce de çok sayıda taşınmaz mülk Bitcoin aracılığı ile alınıp satılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu