coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberler1 Milyar Dolarlık USDT Mint Edildi: Neler Oluyor? CTO'dan Açıklama GEldi!

1 Milyar Dolarlık USDT Mint Edildi: Neler Oluyor? CTO’dan Açıklama GEldi!

Gelen son bilgilere göre 1 milyar dolarlık Tether (USDT) mint edilmesinin nedeni merak konusu oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Piyasa değerine göre en büyük stablecoin’in arkasındaki şirket olan Tether, Ethereum ağında 1 milyar dolar değerinde USDT tokeni bastı. İşlem, büyük kripto para hareketlerini izleyen bir hizmet olan Whale Alert tarafından tespit edildi.

Tether Yöneticisi, 1 Milyar Dolarlık USDT Basımıyla İlgili Açıklama Yayınladı

Tether CTO’su Paolo Ardoino, mint işleminin nedenine dair açıklama yayınladı.

Ardoino, yeni arzın gelecekteki ihraç talepleri ve zincir swapları için envanter olarak kullanılacağını belirterek gelişmeyi bir tweet ile doğruladı.

Ardoino, işlemin yetkilendirildiğini ancak henüz piyasaya sürülmediğini açıkladı. Ayrıca, yeni arzın gelecekteki ihraç taleplerini ve zincir takaslarını yerine getirmek için kullanılacağını belirterek, ek tokenlerin Tether’in USDT talebini desteklemek için yeterli envanteri sürdürme çabalarının bir parçası olduğunu belirtti.

Bu yazının yazıldığı anlarda piyasa değeri 81 milyar doların üzerinde olan Tether, kripto endüstrisinde en yaygın kullanılan stablecoin. ABD doları ile 1:1’lik sabit bir değeri korumak üzere tasarlanmıştır ve trader’lara ve yatırımcılara fonlarını itibari para birimlerine dönüştürmek zorunda kalmadan farklı kripto para borsaları arasında taşımaları için bir yol sağlar.

İlgili Haber  Yeni Trend Meme Token Tartışma Konusu Oldu: Kurucu, Bazı Balina Hesapları Donduruyor!

Tether, bazı eleştirmenlerin şeffaflıktan yoksun olduğunu ve kripto para piyasalarını manipüle etmek için kullanılabileceğini iddia etmesiyle yıllar boyunca tartışmalara konu oldu.

Şirket bu iddiaları defalarca reddetti ve şeffaflık için titiz standartları koruduğunu ve yürürlükteki tüm yasa ve yönetmeliklere uygun olarak faaliyet gösterdiğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail