Bitcoin

10 Dakikada 760 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Çekildi: BTC Alımları Artıyor

Glassnode verilerine göre 10 dakikada 760 milyon dolarlık BTC çekildi.

Kripto para analiz şirketlerinden Glassnode, oldukça ilginç bir veri ortaya koydu. Glassnode tarafından 11 Nisan tarihinde aktarılan bilgilere göre bir kripto para balinası ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’den inanılmaz bir çekim yaptı. Balinanın kısa sürede 12.638 BTC çekimi yapması, kurumsal alım iddialarının da güçlenmesini sağladı.

769 Milyon Dolarlık BTC, Tek İşlemde Çekildi

Glassnode tarafından aktarılan verileri paylaşan Moskovski Capital CIO’su Alex Moskovski, 769 milyon dolarlık çekim işlemine dair yorumda bulundu. Moskovski bunların sadece 10 dakika içerisinde Coinbase’den çekildiğini belirterek aslında balinaların kurumsal yatırımcılar olabileceğine işaret etti.

Aslında kurumsal yatırımcılar mart ayının başlarında da yüklü miktarda BTC çekim işlemi gerçekleştirmiş ve bunları Coinbase üzerinden yapmaları ile gündeme gelmişti. Glassnode’a ek olarak CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju da ara ara yaptığı açıklamalar ile Coinbase’in tam olarak bu amaca hizmet ettiğini ifade etti.

ABD’deki kurumsal yatırımcılar genellikle Coinbase Pro üzerinden alım yapıyor ve bu alımlar bir süre sonra resmi şekilde açıklanıyor. Tesla, MicroStrategy ve Ruffer Investments gibi şirketlerin de Coinbase üzerinden BTC alımı yaptıklarına dair açıklama yapması, bütün okları dev borsaya çevirmekte.

Buna rağmen kurumsal yatırımcıların genellikle fiyat dip noktaya çekildiğinde BTC alımı yaptığı ve bunu birkaç gün sonra açıkladığı bilinmekte. Bu da uzmanların yakında ciddi bir fiyat artışı görülebileceğine dair beklentilerini arttırmakta.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu