binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin10 Milyar Dolarlık Bitcoin'i Olan Michael Saylor "BTC'ye Olan Talep, Arzın 10...

10 Milyar Dolarlık Bitcoin’i Olan Michael Saylor “BTC’ye Olan Talep, Arzın 10 Katı” Dedi, Satıp Satmayacağını Açıkladı

Bitcoin'in (BTC) en büyük savunucularından Michael Saylor, yaptığı açıklamasında BTC piyasasına dair konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bloomberg TV’ye verdiği son röportajda Bitcoin ETF’lerinin kripto para piyasası üzerindeki etkisini tartıştı.

Saylor, MicroStrategy’nin şu anda 200.000’in biraz altında Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı. Ayrıca yeni spot Bitcoin ETF’lerinin toplu olarak 700.000’den fazla Bitcoin’e sahip olduğunu belirtti. Bunun önemli bir kısmı Grayscale Trust tarafından tutuluyor, ancak yaklaşık 200.000 Bitcoin piyasadaki dokuz yeni ETF’ye ait.

Yeni rekabetin MicroStrategy’nin yeni Bitcoin tedarik etmesini zorlaştırıp zorlaştırmayacağı sorulduğunda Saylor olumlu yanıt verdi. Durumu “yararlı bir döngü” olarak tanımlayan Saylor, spot ETF’lerin kurumsal sermayenin Bitcoin ekosistemine akması için bir kapı açtığını açıkladı.

Spot ETF’lere, özellikle de yenilerine olan talep, her gün madencilerden gelen arzın çok üzerinde. Saylor’a göre bazı günler Bitcoin’e olan talep, arzın 8 ila 10 katına kadar çıkıyor. Saylor, bu yükselişin Bitcoin için kaldıraçlı bir strateji yürüten MicroStrategy de dahil olmak üzere tüm herkese yarayacağına inanıyor.

Saylor ayrıca bu ETF’lerin sermayenin dijital dönüşümünü kolaylaştırdığını açıkladı. Saylor’a göre her gün yüz milyonlarca dolar sermaye geleneksel anlamdaki ekonomiden dijital ekonomiye akıyor.

İlgili Haber  DWF Labs Yeni Bir Altcoin Satın Aldı - İki Dev Kripto Para Balinası Uyandı!

Gemini’ın kurucu ortağı Cameron Winklevoss da geçen hafta attığı bir tweet’te Saylor’un görüşünü yineleyerek, yeni Bitcoin ETF’lerinden gelen talebin, madenciler tarafından basılan yeni token sayısının en az on katı olduğunu belirtmişti.

Saylor’un şu anda yaklaşık 10 milyar dolar değerinde olan mevcut varlıkları yaklaşık %70 oranında kağıt üzerinde kazanç sağladı. Kendisine herhangi bir satış yapıp yapmayacağı sorulduğunda, Saylor “daima tepeden satın alacağını” söyledi. Saylor Bitcoin’i bir çıkış stratejisi ve en güçlü varlık olarak görüyor.

Saylor, Bitcoin’in trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olarak ortaya çıktığını ve altın, S&P endeksi ve gayrimenkule karşı rekabet ettiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail