Bitcoin

10 Trilyon Dolarlık Şirket CEO’sundan Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

BlackRock CEO'su, kripto paralara çok az talep olduğunu ifade etti.

Dünyanın en büyük varlık yönetim şirketlerinden birisi olan ve yönetimi altında 10 trilyon dolar bulunan BlackRock’ın CEO’su Laurence Fink, kripto paralar hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Aslında bu açıklama tam da rakip firma Fidelity Investments’ın kripto para ürünlerine olan talebin arttığını açıklayıp daha fazla işe alım yapacaklarını belirtmesinden sonra geldi. Bu da BlackRock’ın tam tersi yönde bir tutum sergilediğini gösteriyor.

BlackRock CEO’sundan Kötü Haber

BlackRock CEO‘su Laurence Fink, Bloomberg Terminal’in aktardığı bilgilere göre kurumsal yatırımcıların kripto paralara sanıldığı kadar ilgi göstermediğini ifade etti. Fink özellikle Bitcoin, Ethereum veya top 10 içerisindeki kripto paraların hiçbirine kurumsal yatırımcıdan kayda değer ölçüde talep gelmediğini ifade etti.

Fink, daha önceki bir açıklamasında ise lider kripto para biriminin önemli bir değer saklama aracı olabileceğinin altını çizmişti. Şu an ise bu konuda birkaç sorun yaşandığı görülüyor. Fink, kurumsal yatırımcının kripto para ürünlerine çok az talep gösterdiğini belirterek Tesla benzeri bir sinyal de veriyor.

Tesla, Bitcoin ile araç ödemelerini açmış ancak kısa süre içerisinde çevre ile ilgili endişeler nedeniyle bunu durdurmuştu. Fink’in böyle bir adım atıp atmayacağı bilinmese de 2017 yılında Goldman Sachs’in Bitcoin alım satım masası açıp ilgi bitince bunu kapatması böyle şeylerin mümkün olduğunu gösteriyor.

Gün geçtikçe kripto paraların tüm dünyada daha popüler olduğu bir gerçek. Hal böyleyken son zamanlarda geleneksel ekonomiye can veren şirketlerin kripto paralar hakkında olumsuz açıklama yaptığını görüyoruz. Her ne kadar kripto paralar tüm dünyada tercih sebebi olsa da bankalar gibi evrensel sistemin parçası olan kurumsal aslında kripto paraları sevmiyor.

Zira merkeziyetsiz olması sebebiyle; takip etmek, komisyon almak, işletme ücreti almak, aidat almak gibi seçeneklerin kripto paralar üzerinde yapılamaması bankaların bu sektöre “karşıt” olmasını sağlıyor. Bu sebeple fiyat düşüşlerinden sonra yatırımcıların kripto paralardan uzaklaşmasını fırsat olarak gören birçok kurum, birbiri ardına olumsuz açıklamalar yapıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Hımını


Başa dön tuşu