Bitcoin

10 Yıldır Derin Uykuda Olan Bitcoin Balinası Uyandı

Yaklaşık 10 yıldır uyku halinde olan Bitcoin balinası aktif hale geldi.

Kripto para balinalarına dair bildirimler yapan Twitter hesabı Whale Alert’e göre 9.8 yıldır uyuyan ve içerisinde 500 Bitcoin (22.1 milyon dolar) bulunan BTC cüzdanı aktif hale geldi.

Söz konusu hesabın aktif hale gelmesiyle birlikte çok sayıda kullanıcı, cüzdan sahibinin BTC’lerini kullanmak için neden bu kadar beklemiş olabileceğini tartışmaya başladı. Kullanıcılardan biri, söz konusu hesabın yalnızca hazzın ertelenmesi prensibine uygun hareket ettiğini iddia etti.

Diğerleri ise daha mantıklı yaklaşarak bir kişinin eski hard diskini bulduğunu ya da cüzdanın kilidini açmasını sağlayan özel anahtarı yeniden bulduğunu belirtti.

Ancak bu kadar yıllık olan cüzdanların Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto ile de alakalı olabileceği ifade ediliyor.

Balina Aktif Hale Gelmesinin Ardından Tüm Bitcoin’lerini Başka Hesaplara Aktardı

Söz konusu balina aktif hale gelmesinin ardından cüzdanda bulunan 500 BTC’yi 20’şer BTC halinde farklı adreslere aktardı.

İlginç olan ise bu aktarım olduktan birkaç saat sonra BTC’nin ciddi bir şekilde yükselmesi oldu.

Kısa bir süre önce başka antik kripto para cüzdanları yıllarca inaktif kaldıktan sonra hayata dönmüştü. 7 Mart tarihinde içerisinde 407 BTC (18.1) milyon dolar bulunan bir Bitcoin cüzdanı 8 yılın ardından yeniden hareketlenmişti.

Geçtiğimiz Şubat ayında ise bir Ethereum cüzdanı, 6 yılın ardından, sahibine milyonlarca dolar kazandırmasıyla birlikte yeniden aktif olmuştu.

Eski cüzdanların aktif olmasından sonra gelen sert düşüş veya yükseliş hareketlerinin dün akşam olduğu gibi daha önce de yaşandığı biliniyor. Bu sebeple bu tarz uykuda olan büyük miktarlı cüzdanların hareketlerini takip etmek piyasanın yönü hakkında bilgi verebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu