binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin12 Yıl Önce 8 Dolardan Bitcoin Satın Alıp Uykuya Dalan Balina Uyandı!...

12 Yıl Önce 8 Dolardan Bitcoin Satın Alıp Uykuya Dalan Balina Uyandı! İşte Yaptığı İşlem

Onchain verilerine göre söz konusu balina 12 yıl önce Bitcoin başına 8 dolardan az ödeyerek 500 BTC satın almıştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yaklaşık 12 yıldır hareketsiz olan bir Bitcoin cüzdanı aniden faaliyete geçti. Cüzdan, mevcut fiyatlarla 35 milyon doların biraz altında bir değere sahip olan 500 Bitcoin’lik bakiyesinin tamamını 284 yeni cüzdana aktardı.

Lookonchain’den alınan verilere göre cüzdan 500 BTC’yi ilk olarak 14 Temmuz 2012’de, Bitcoin fiyatı 8 doların altındayken aldı. O tarihte BTC’lerin toplam değeri 4000 dolardan azdı.

Bitcoin transferinin arkasındaki kişi ya da kuruluşun kimliği ve transferin nedeni bilinmiyor.

Bu gizemli Bitcoin hareketi, bu hafta başında yaşanan daha da ilginç bir olayı takip ediyor. 2010’da madencilik ödülleri olarak 2.000 Bitcoin alan bir kişi ya da kuruluş bunları tek bir cüzdanda birleştirmişti.

İlgili Haber  Önümüzdeki Dönem Bitcoin (BTC) İçin Neler Bekleniyor? Tanınmış Analist Yorumladı

Bu bloklar çıkarıldığında, ödüller toplamda yaklaşık 600 dolar değerindeydi. Şimdi ise bu miktar yaklaşık 140 milyon dolar değerinde.

BTC fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 70.050 dolardan işlem görüyor ve son bir hafta içerisinde %8’den fazla yükseliş gösterdi. Satoshi Nakamoto’nun mailleştiği iki kişiden biri olan Adam Back, yaptığı açıklamasında bu hafta sonu BTC’de bir tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesinin görülebileceğini iddia etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail