Kripto HaberleriBitcoin129 Bin Bitcoin'i Olan MicroStrategy'de CEO Değişti!

129 Bin Bitcoin’i Olan MicroStrategy’de CEO Değişti!

Takip et

Bitcoin‘e olan inancıyla 2021 ve 2022 yıllarında adından sıkça söz ettiren Michael Saylor MicroStrategy CEO’luğundan ayrılacak.

Saylor’un CEO’su olduğu dönemde MicroStrategy 129,699 Bitcoin satın aldı. Şirket bu Bitcoin’ler nedeniyle gerçekleşmemiş zararda olsa da, Saylor Bitcoin politikasından vazgeçmeyeceklerini sıkça vurguluyordu.

Bugün MicroStrategy’nin ikinci çeyrek kazançları açıklanırken gelen CEO değişikliği yatırımcıları şaşırttı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada yeni CEO’nun hali hazırda şirket başkanı olan Phong Le olacağı belirtildi. Buna göre Saylor İcra Kurulu Başkanı olacak ve yönetim kurulundaki görevi devam edecek.

Saylor şirketi kurduğu 1989 yılından itibaren MicroStrategy CEO’su olarak görev yapıyordu.

Saylor söz konusu pozisyon değişikliğinin Bitcoin stratejilerini daha da güçlendireceğini ifade etti.

“Başkan ve CEO rollerini ayırmanın, Bitcoin ve kurumsal analitik yazılım işimizi büyütme konusundaki iki kurumsal stratejimizi daha iyi takip etmemizi sağlayacağına inanıyorum. İcra Kurulu Başkanı olarak, Bitcoin satın alma stratejimize ve ilgili Bitcoin savunuculuğu girişimlerine daha fazla odaklanabileceğim. Phong ise genel kurumsal operasyonları yönetmek için CEO olarak yetkilendirilecek”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları