AltcoinAnalizEthereumLitecoinXRP

14 Kasım Altcoin Analizi – Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC)

BTC'nin gerilemesiyle beraber zor anlar yaşayan altcoinlerde son durum ne? Destek, direnç noktaları ve analistlerin öngörüleri neler?

BTC’nin düşüş yaşamasıyla beraber altcoinler de paralel olarak düşüş yönünde hareket etmeyi sürdürüyor. Diğer piyasalardan farklı olarak altcoin analizi yaparken unutmamak gerekir ki, piyasanın yüzde 66’sını elinde tutan Bitcoin, altcoinlerin özellikle böyle düşüş dönemlerinde bağımsız hareket etmesine izin vermiyor. Öyle ki “piyasanın sahibi” olarak değerlendirilen ilk kripto para Bitcoin eğer düşüş eğiliminde ise ve kötü bir fiyat sergiliyorsa altcoinler hakkında olumlu haberler olsa bile fiyatlar aşağı yönlü hareket edebiliyor. Altcoin yatırımı yaparken bu durumun göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Lafı fazla uzatmadan altcoin analizimize geçelim:

Ethereum (ETH)

Dün 190 dolardaki direncini test eden ancak bu seviyenin üzerine çıkamayan ETH, an itibarı ile 184 dolar seviyelerinde işlem görüyor. En önemli destek seviyelerinin 177 ve 170 dolar seviyelerinde olduğunu belirleyen teknik analizler, 190, 200 ve 210 dolar seviyelerinin ise direnç seviyeleri olduğunu gösteriyor.

Ethereum Haftalık Grafik Kaynak: Tradingview

Analistlere göre ETH eğer yakın zamanda 210 dolar seviyelerini kırabilirse 250 dolar seviyelerine kadar hızlı bir yükseliş yaşayabilir.

Ripple (XRP)

XRP’de birçok olumlu haber olmasına rağmen BTC’nin aşağı yönlü hareketi sebebiyle azalış görülüyor. An itibarı ile 0,265 dolar seviyelerinde işlem gören XRP’de en önemli destek seviyesinin 0,263 seviyesi olduğu ve bu desteğin altına düşülmemesi durumunda XRP’de çok da önemli bir tehlikenin olmayacağı düşünülüyor.

XRP Haftalık Grafik Kaynak: Tradingview

Destekler 0,263 0,250 olurken direnç noktaları ile bu dönemde 0,279, 0,282 ve 0,30 dolara karşımıza çıkıyor.

Litecoin (LTC)

An itibarı ile 59 dolar seviyelerinde işlem gören LTC, gün içerisinde 58,25 dolar seviyelerine kadar geriledi. 60 dolar gibi önemli bir desteğin altında işlem gören Litecoin, uzmanlara göre bu süreçte 57 dolar seviyesine kadar geri çekilebilir. Litecoin’de destek noktaları 57 ve 53 dolar olarak belirlenirken, direnç noktaları ise 61,63 ve 73 dolar olarak belinlenmiş durumda.

Litecoin Haftalık Grafik Kaynak: Tradingview
Kripto para fiyatlarını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: Kripto Para Fiyatları

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu