Kripto HaberleriHaberler14 Şubat NFT İle İlanıaşk Etmek İçin En Uygun Zaman Olabilir!

14 Şubat NFT İle İlanıaşk Etmek İçin En Uygun Zaman Olabilir!

Takip et

Belvedere Müzesi şu sıralar son derece aşk dolu bir NFT satışına hazırlanıyor! Müze, Sevgililer Günü için Gustav Klimt‘in “Öpücük” (Aşıklar) adlı eserini NFT projesi olarak satışa çıkaracak.

NFT yatırım fonu artèQ ile işbirliği içinde olan Belvedere Müzesi tarihi bir başyapıtın NFT versiyonunu dijital dünyaya taşıyacak olmanın heyecanını yaşıyor.. Sınırlı sayıda dijital alıntıyla satışa sunulacak olan ve dünyanın en ünlü sanat eserlerinden biri konumundaki eser, yüksek çözünürlüklü bir dijital kopya şeklinde, 100×100 boyutlarında ızgaraya bölünecek ve 10.000 eşsiz parça NFT olarak satışa sunulacak.

Satın alma süreci ilgili tarafların thekiss.art platformuna kaydolacakları 26 Ocak’ta başlayacak. 9 Şubat’ta ise alıcılar dijital Kiss’in bir parçasının basılmış NFT’lerini satın almak için yetki alabilecekler.

Eserin 10.000 bölümü rastgele tahsis edileceğini belirten yetkililer satışın fazla olması halinde 10.000 NFT’nin tahsisine kura ile karar verileceğini beyan etti. NFT’lerin resmi sürümünün 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gerçekleşecek olması ise eserin de mahiyeti düşünüldüğünde dikkat çekici duruyor.

“Öpücük” Adlı Eserin Önemi

“Öpücük”, Avusturyalı Sembolist ressam Gustav Klimt tarafından altın varak, gümüş ve platin içeren bir tuval üzerine yapılmış, yağlı boya bir eseridir. 1907 ve 1908 yıllarında akademisyenlerin “Altın Dönem” dediği dönemde yapılmıştır. Çağdaş Art Nouveau tarzından ve erken Arts and Crafts akımının organik formlarından etkilenen tarzda dekore edilmiş olan eser, Viyana Belvedere’deki Avusturya Belverede Galerisi Müzesinde sergilenmektedir. Söz konusu eser, Klimt’in en popüler eseridir ve bir şaheser olarak kabul edilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları