DogecoinShiba Inu

1st Energy, Aralarında Dogecoin ve Shiba Inu’nun da Bulunduğu Kripto Paraları Kabul Etmeye Başladı!

Avustralyalı enerji şirketi 1st Energy, Dogecoin ve Shiba Inu dahil birçok kripto parayla ödeme almaya başladı.

Ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay, Avustralyalı enerji şirketi 1st Energy’nin aralarında Shiba Inu ve Dogecoin’in de bulunduğu kripto paralar ile ödeme kabul etmeye başladığını duyurdu.

Enerji Şirketi Aralarında Dogecoin ve Shiba Inu’nun da Bulunduğu Kripto Paraları Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek

Shiba Inu ve Dogecoin’in yanı sıra BitPay Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, Wrapped Bitcoin ve beş stablecoin’i (BUSD, DAI, GUSD, USDP ve USDC) destekleyecek.

2014 yılında kurulan ve şu anda Avustralya’nın New South Wales, Victoria ve Queensland eyaletlerinde faaliyet gösteren 1st Energy, ülkenin kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden ilk enerji şirketi oldu. Son gelişme ile birlikte şirketin müşterileri artık BitPay’in desteklediği kripto paralardan birini seçerek faturalarını ödeyebilecek.

Dünyanın en büyük Bitcoin ve kripto para ödeme hizmeti olan BitPay 2011 yılında kurulmuştu. Şirket 2021 yılının Aralık ayında cüzdan uygulamasına Shiba Inu’nun da entegre edildiğini ve bundan böyle ödeme kabul eden iş yerlerinde SHIB ile harcama yapılabileceğini duyurmuştu.

Kripto Paraların Benimsenme Süreci Devam Ediyor

Buna ek olarak kısa bir süre önce New York merkezli bir pırlanta satış platformu olan SuperJeweler da Shiba Inu’nun da içinde bulunduğu kripto paralar ile ödeme almaya başlamıştı.

Sinema devi AMC CEO’su Adam Aron, Şubat ayı sonunda yaptığı açıklamasında şirketinin BitPay ile çalışarak 19 Mart tarihinde kripto paralar ile hem mobil uygulamasında hem de web sitesinde online ödemeleri kabul etmeye başlayacaklarını duyurmuştu. Şirket kripto paralar ile ödeme kabul etmeye web sitesinde 19 Mart tarihinde, mobil uygulamasında ise 16 Nisan tarihinde başlayacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu