binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsa2 Kripto Borsasının Rus Vatandaşlara Hizmet Vermeye Devam Ettiği İddia Edildi

2 Kripto Borsasının Rus Vatandaşlara Hizmet Vermeye Devam Ettiği İddia Edildi

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önde gelen haber sitesi Politico’nun yayına aldığı habere göre kripto borsaları Huobi ve KuCoin, savaş nedeniyle yaptırıma maruz kalan Rus bankaların müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Haber kaynağı, iddiasını Inca Digital’in yakın zamanda hazırladığı raporu referans göstererek dile getirdi. Kripto araştırma şirketi Inca hazırladığı raporda Ukrayna savaşı nedeniyle yaptırıma maruz kalan bankalar üzerinden söz konusu borsalara kolaylıkla para aktarılabildiğini ileriye sürdü.

Inca Digital CEO’su Adam Zarazinski, Huobi ve KuCoin’in yaptırıma maruz kalan bankalardan doğrudan fon kabul etmediğini doğruladı. Ancak Zarazinski’ye göre borsalar bariz bir “boşluk” olmasına rağmen önlem almamakta ısrar ediyor.

Araştırmacılar, hazırladıkları raporda sadece iki kripto borsasını incelemedi. Inca Digital raporunda en büyük kripto alım-satım platformu Binance’in de Rus kullanıcılara eşlerarası piyasa ile alternatif sunduğu iddia edildi.

Binance ise bu iddiaları yalanladı.

Özellikle son dönemde ABD’de kripto piyasasına yapılan yaptırımların iyice agresifleştiği biliniyor. Bu durum göz önüne alındığında Rusya’ya destek veren borsaların ciddi yaptırımlara maruz kalabileceği tahmin ediliyor.

Borsalar Rus Kullanıcıları Engelliyor

Sektör lideri Binance, savaşın ilk günlerinde bazı Rus kaynaklardan gelen ödeme yöntemlerini askıya aldı. Coinbase gibi bazı borsalar ise Rusya’da ikamet eden müşterilerini direkt bloke etme yolunu seçti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail