HaberlerNFT

200.000 Dolarlık Bored Ape Yacht Club NFT’si Bu Fiyata Satıldı! Yoksa Vergi Kaçırma Girişimi Mi?

En az 200.000 dolar değer sahip olan bir Bored Ape Yacht Club NFT'sinin yanlışlıkla son derece düşük bir fiyata satıldığı iddia edildi.

Blockchain işlemleri söz konusu olduğunda bilindiği üzere yapılan hataların geri dönüşü olmuyor ve zaman zaman bir servete mal olabiliyor.

Kripto para yatırımcıları zaman zaman bu tür hatalar yapabiliyor ve benzer bir olay Bored Ape Yacht Club #6462 NFT’sinin sahibinin başına da geldi.

Normal fiyatı en düşük on binlerce dolar olan NFT, yalnızca 200 USDC’ye satıldı.

Bored Ape Yacht Club Yatırımcısı, Ape NFT’sini 200 Dolara Sattı

Twitter üzerinde Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonuna dair satış bilgilerini paylaşan Boredapebot, #6462 numaralı Ape’in yalnızca 200 dolara satıldığını tespit etti.

Bilindiği üzere BAYC NFT koleksiyonu, piyasadaki en pahalı NFT serilerinden biri ve en düşük fiyat olarak da bu yazının yazıldığı anlarda 101.75 ETH’den (206.000 dolar) alıcı buluyor.

#6462 numaralı Ape’in bazı kemik kolye, polis motosiklet kaskı ve pizza gibi nadir özelliklerinin de bulunduğu göz önüne alındığında, bu hatanın söz konusu yatırımcıya oldukça pahalıya mal olduğunu tahmin edebiliriz.

Eğer gerçekten bir yanlışlık yapılmışsa, NFT kullanıcısının yapılan teklifi 200 Ethereum olarak sanıp 200 doları onaylamış olabilir.

Bu, NFT sahibinin, BAYC koleksiyonu NFT’sini normal fiyattan %99.9 daha ucuz sattığı anlamına geliyor.

Yanlışlık Yerine Vergi Kaçırma Girişimi Mi?

Bazı Twitter kullanıcıları satıcıya üzülse de birçok kullanıcı ise işlem detaylarını incelediklerinde bunun bir tür vergi kaçırma girişimi olduğunu düşünüyor.

OpenSea üzerindeki işlem geçmişi incelendiğinde, aynı NFT’nin yaklaşık bir yıl kadar önce 2 Ethereum’a (7.000 dolara) satıldığı gözleniyor. Bununla birlikte #6462 numaralı Ape, farklı cüzdanlar arasında en az beş kez el değiştirmiş.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu