Blockchain

2020’nin İlk Ayında Çin’de 714 Blockchain Şirketi Açıldı

Çin ekonomik olarak sürekli gelişiyor. ABD'nin önlemleri sonrasında ekonomik olarak duraklamak zorunda kalsa da yeni raporlar ülkede dijital gelişimin giderek daha fazla arttığına bir kanıt olmakta.

Çin ekonomisi giderek gelişiyor. Ülkede son dönemde coronavirüs nedeniyle yaşanan panik tüm dünyayı etkisi altında tutarken, LongHash tarafından yapılan açıklamada ülkede bu ayın başından beri tam 714 tane Blockchain şirketi kurulduğu öğrenildi.

714 Blockchain şirketinin büyük ölçekli şirketler olmadığı, aralarında bazı şirketlerin ise gelecek vaat eden Blockchain şirketleri arasına girecek olduğu tahmin ediliyor.

Çin’de binlerce Blockchain şirketi var ve giderek bu rakam yükselmeye devam ediyor. Ancak ülkede aktif olarak kurulu olan Blockchain şirketinin büyük bölümü pasif ve çok düşük bütçeli olduğu için herhangi bir katkı sunmuyor.

714 Blockchain şirketi arasından sadece birkaçının gelecekte faaliyetlerini sürdürebileceği şimdiden öngörülüyor.

*Çin hükümeti bu şirketleri aktif olarak izlemeye devam ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu