binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoin2021 Boğasının Gözde Altcoini Düşmeye Devam Ediyor! Analist Nedenlerini ve Düşüşün Devam...

2021 Boğasının Gözde Altcoini Düşmeye Devam Ediyor! Analist Nedenlerini ve Düşüşün Devam Edip Etmeyeceğini Açıkladı!

Polygon (MATIC) son 12 ayda gözden düştü ve Bitcoin, Ethereum ve rakip katman-2 tokenleri Arbitrum (ARB), Optimisim (OPT), IMX gibi altcoinlerinden önemli ölçüde düşük performans gösterdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2021 boğa piyasasının gözde altcoini Polygon (MATIC) son 12 ayda gözden düştü ve Bitcoin, Ethereum ve rakip katman-2 tokenleri Arbitrum (ARB), Optimisim (OPT), IMX gibi altcoinlerinden önemli ölçüde düşük performans gösterdi.

Bu noktada Polygon yatırımcıların gözünden düşerken, Arca’dan Katie Talati yatırımcıların tokena ilgi duymamasının birkaç nedenden kaynaklandığını söyledi.

Bu noktada Coindesk’e konuşan Talati, Polygon’un bu düşük performansının sebebinin Ethereum Dencun güncellemesi olabileceğini belirti.

ETH Dencun yükseltmesinin katman 2 projeleri özelindeki işlem ücretlerini ciddi oranda düşüreceğine dikkat çeken Talati, Polygon’un bu yükseltme ve etkilerinden rakip altcoinlere kıyasla çok fazla faydalanamayacağını ifade etti:

“Yaklaşan Ethereum Dencun yükseltmesi, Katman 2’lerin verileri Ethereum ana ağına geri gönderme maliyetlerini azaltacak.

Her ne kadar Polygon yükseltmeden faydalanacak olsa da, Arbitrum ve Optimism gibi diğer katman L2’ler daha önemli maliyet düşüşleri görecek ve bu da bu L2’lerin toparlanmasına neden oldu.”

Taliti ayrıca, MATIC’te kayda değer bir yükseliş trendi olmamasının bir başka nedenin ise eski Polygon Başkanı Ryan Wyatt’ın Optimisim’e geçme kararı olduğunu belirtti.

Taliti bu konuda “Düşük performansın ikinci nedeni, Polygon’un eski başkanı Ryan Wyatt’ın geçen yıl Optimisim’e katılmak üzere ayrılmasıdır. Birçok kişi Wyatt’ın Polygon’un büyük ortaklıklarından sorumlu olduğuna ve onun ayrılmasının Polygon’un büyüme çabalarına ciddi bir darbe indirdiğine inanıyor” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail