coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin2023 Yılı Sona Ererken Bitcoin'den Yeni Rekor Geldi!

2023 Yılı Sona Ererken Bitcoin’den Yeni Rekor Geldi!

Bitcoin ağı hash oranı yeni rekor kırdı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin‘de yıl sonu yaklaşırken BTC ağının hash oranından rekor geldi.

BTC. Com’un açıkladığı verilere göre, Bitcoin madencilik zorluğu 72 trilyon hash’e ulaşırken Bitcoin’in hash rate oranının da arttığı görüldü. Verilere göre, Bitcoin’in hash oranı saniyede 544 exahash (EH/s) ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin hash oranı bu yıl iki kattan fazla artarak Ocak ayından bu yana %130 artış gösterdi.

Bitcoin fiyatı da hash rate ile birlikte paralel olarak arttı ve bu yılın başından bu yana %150’nin üzerinde bir artış gördü. Bu noktada BTC fiyatı yaklaşık 16.500 dolardan 42.300 dolara yükseldi.

Yüksek hashrate, fiyat modelleri ve genel ağ güvenliği açısından olumlu olsa da, bireysel madenciler için zorluklar yaratıyor. Bu noktada hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselse de madencilerin karlılığı düşüyor.

Bitcoin Madencilik Zorluğu Nedir?

Bitcoin zorluğu, bir Bitcoin bloğu madenciliğinin ne kadar zor olduğunu belirleyen ve otomatik olarak ayarlanan bir özelliktir.

Bitcoin ağınki madencilik zorluğu her 2.016 blokta bir değişir ve otomatik güncellenir. Bunun sebebi ise ortalama blok üretim süresini 10 dakika olarak tutabilmektir.

BTC fiyatıyla Bitcoin madencilik zorluğu ve hash rate oranı arasında yakın bir korelasyon bulunmuyor. Bitcoin ağındaki zorluğun artması ağı daha güvenli hale getirirken madenciler arasındaki rekabeti artırıyor.

Bitcoin madenciliğinin zorluğu genellikle daha fazla madenci çevrimiçi olduğunda artar ve bu da rekabeti artırır. Madenciler, ağdaki işlemleri doğruladıkları için Bitcoin ile ödüllendirilir. Kârlılıkları büyük ölçüde Bitcoin spot fiyatına ve madencilik zorluğuna bağlıdır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail