coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnaliz26.000 Dolar Sınırına Yaklaşan Bitcoin'i Ne Bekliyor? Geçmiş Veriler Hangi Yöne İşaret...

26.000 Dolar Sınırına Yaklaşan Bitcoin’i Ne Bekliyor? Geçmiş Veriler Hangi Yöne İşaret Ediyor? CryptoQuant Analistleri Değerlendirdi!

CryptoQuant analistleri Bitcoin'in 2024 halving olayına kadar konsolidasyon aşamasında kalacağını iddia etti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Lider kripto para birimi Bitcoin 26.000 dolar seviyesindeki yatay hareketlerine devam ederken hafta sonunu sakin geçirdi.

Ancak son 24 saat içerisinde 1,47 düşüş yaşayan BTC, 26.000 dolar sınırına yaklaştı.

Bu noktada analistler BTC yatırımcılarının kısa vadede düşüş eğiliminde olduğunu ancak sonrasında halving olayına kadar bir konsolidasyon dönemi beklediklerini söylüyor.

CyrptoQuant analistleri yayınladıkları haftalık raporda yatırımcıların kısa vadede düşüş eğiliminde olsa da BTC için hala umut olduğunu yazdı.

Bitcoin’in son fiyat performansının geçmiş döngülere çok benzediğini belirten analistler, BTC’nin 2024 halving olayına kadar konsolidasyon aşamasında kalacağını iddia etti.

Bu noktada 2024 yılında gerçekleşmesi beklenen halving sonrasında BTC’de önemli bir fiyat artışının olabileceğinin sinyalini veren CryptoQuant analistleri şunları söyledi:

“BTC’deki konsolidasyon dönemi değerlendirmesi, logaritmik büyüme eğrileri de dahil olmak üzere çeşitli uzun vadeli değerleme ölçümleriyle destekleniyor.

Ayrıca kısa vadeli kullanıcı işlemlerinin (UTXO’lar) gerçekleşen üst sınırı verileri de var.

Bu veriler, perakende yatırımcılar arasında yaygın bir spekülasyonunun yokluğunu gösteriyor ve gelecekteki fiyat artışı potansiyelini güçlendiriyor.”

CryptoQuant analistleri dışında FxPro analistleri de Bitcoin’in performansını değerlendirdi.

Bu noktada önümüzdeki birkaç hafta boyunca BTC’de düşüş eğiliminin süreceğini belirten analistler “riskli varlıkların alım satımına yönelik genel ilgi eksikliği ve piyasayı harekete geçirecek katalizörlerin yokluğu nedeniyle fiyatın 23.000 dolara kadar düşmesini bekliyoruz” dedi.

BTC yazım esnasında 26,189 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail