Kripto HaberleriHaberler27 Ülkenin Maliye Bakanlığı'na Kripto Para Mektubu!

27 Ülkenin Maliye Bakanlığı’na Kripto Para Mektubu!

Takip et

Kripto para birimlerinin hızla benimsenmesi karşısında Avrupa Birliği (AB) de kripto alanında regülasyon çalışmalarına başlamıştı.

Reuters’in haberine göre, kripto para şirketleri için katı kurallar öngören düzenlemelerin getireceği zorluklar karşısında 40 dan fazla kripto para şirketi AB’de yer alan 27 ülkenin maliye bakanına mektup gönderdi.

Reuters, kripto şirketlerinin 13 Nisan’da gönderdiği mektupta, düzenlemelerin kara para aklama ile mücadele konusunda standart koyan küresel Mali Eylem Görev Gücü’nün (FATF) belirlediği ve halihazırda yürürlükte olan kuralların ötesine geçmemesini istediğini belirtti.

Zira geçtiğimiz Mart ayında AB milletvekilleri Bitcoin gibi kripto para birimlerinin izlenmesi için hazırlanan düzenlemeler için oy kullanmıştı.

Eğer bu düzenlemeler onaylanırsa kripto para firmalarının dijital para transferlerinin tarafları hakkında bilgi toplaması ve tutması gerekecek.

İlgili Haber
Bitcoin'de Takip Edilen Oylamadan Kötü Haber! İşte Detaylar

Mektubu yazan CoinShares başkanı Jean-Marie Mognetti ve DeFi Technologies’in CSO’su Diana Biggs, Mart ayında yapılan oylamalara cevap olarak söz konusu düzenlemelerin dijital varlıkların sahiplerini riske atacağını söyledi.

“AB’nin dijital varlıkları düzenleme kuralları diğer ülkelere göre daha zor ve karmaşık.

Bu kurallar aynı zamanda kripto işletmelerinin Avrupa’da genişlemesini engelliyor.

Ayrıca düzenlemeler kripto para sahiplerinin mahremiyetini ve güvenliğini azaltıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları