Bitcoin

270 Milyar Dolarlık Fon Yöneticisi, Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Uyardı!

Guggenheim CIO'sundan Bitcoin yatırımcılarına önemli uyarı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 41.000 dolar üzerine kadar çıktıktan sonra rallisine ara vermek zorunda kaldı.

BTC/USD paritesinin uzun vadede yükseleceğini düşünenler çoğunlukta olsa da önemli bir fon yöneticisi kısa vadede düşüş bekliyor. Bitcoin için uzun vadede 400.000 dolar fiyat tahmini yapan Guggenheim CIO’su Scott Minerd, şimdi ise BTC yatırımcılarını uyardı.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Korku Arttı, Risk İştahı Azaldı! Ralli Bitiyor Mu?

Minerd Uyardı: Bitcoin 20.000 Doları Görebilir

270 milyar dolardan fazla varlık yöneten Guggenheim CIO’su, Bitcoin fiyatı için 20.000 dolar seviyelerine kadar düşüş olabileceğini düşünüyor. CNBC’nin “Closing Bell” programına katılan CIO, rallinin her zaman devam etmesinin imkansız olduğunu vurguladı.

61 yaşındaki tecrübeli yönetici, Bitcoin fiyatının bu yıl içerisinde tüm zamanların rekorunu da tekrar kıramayacağını düşünüyor. Bu açıklama BTC/USD paritesinin 2021 yılında 42.000 dolar üzerine çıkamayacağı anlamına geliyor. Minerd konu hakkında şöyle bir açıklamada bulundu:

Bence şu an için Bitcoin fiyatında zirveyi gördük ve sıradaki zirve önümüzdeki yıl veya daha sonra görülebilir.”

Lider kripto para birimi Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 32.000 dolar seviyesinden işlem görmekte. Son 24 saat içerisinde %7 düşüş yaşayan BTC, aslında 41.900 dolar seviyesinden beri düşüş sergiliyor. Bitcoin’in bu düşüşü de doğal olarak bütün altcoinleri sert bir şekilde etkilemekte.

Uzmanlar ise Bitcoin fiyatındaki bu düşüşe çoğunlukla madencilerin sebep olduğunu düşünüyor. Ünlü analist Ki Young Ju’ya göre 1 BTC kazımı yaklaşık 10.000 dolarlık maliyete sahip. Buna karşın 35.000 dolarlık birim fiyat, madenciler için BTC satışını reddedilemeyecek kadar iyi bir teklif haline getiriyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu