BorsaHaberler

36 Milyon Dolarını Kaptıran Şirket, Bu Kripto Para Borsasına Dava Açıyor!

36 milyon dolarını hackerlara kaptıran şirket, bu kripto para borsasına dava açacağını ilgili kişilerle paylaştı.

Kripto para emeklilik hesabı hizmetleri sağlayıcısı IRA Financial Trust, bugün yaptığı açıklamada, müşteri emeklilik hesaplarının hacklenmesindeki rolü nedeniyle kripto borsası Gemini’a dava açtığını duyurdu.

Müşterilerine Gemini ile entegrasyon yoluyla kriptoya erişim imkanı sunan IRA Financial, New York merkezli Gemini’ın sistemlerinin, bu emeklilik hesaplarından 36 milyon doların çalınmasıyla sonuçlanan hack saldırısından sorumlu olduğunu söyledi.

Kripto Para Emeklilik Şirketi, Gemini Borsasının Yeterli Güvenlik Önlemini Almadığını İddia Etti

Firma, Gemini platformunun “müşteri kripto paralarını korumak için uygun güvenlik önlemlerine sahip olmadığını” söyledi. IRA Financial Gemini borsasının “tek bir güvenlik açığı noktası içeren” “hatalı” bir API’a güvendiğini iddia etti.

Dava metninde şu ibareler yer aldı:

“Gemini borsasının kullandığı sistem yalnızca tek bir güvenlik açığı noktası barındırmakla kalmıyor, aynı zamanda tek bir müşteri hesabına yapılan izinsiz erişimin tüm hesaplara yayılmasına olanak tanıyan kapsamlı bir güvenlik açığı da içeriyordu.”

IRA Financial, Gemini’ın “olayın hemen ardından uygun bir sürede ilgili hesapları dondurmadığını ve IRA’nın Gemini’yi bilgilendirmesinin ardından hackerların Gemini üzerindeki müşterilerin hesaplarından para çekmeye devam etmesine izin verdiğini” de sözlerine ekledi.

İlgili Haber
LUNA Kaosu Şirketlere Sıçrıyor: Gemini'den "Bitcoin Ödünç Verme" İddialarına Yanıt Geldi!

IRA Financial açtığı davanın nerede görüleceğine ilişkin bir açıklama henüz yapılmadı.

Hem Gemini hem de IRA Financial, saldırıdan etkilenen müşteriler tarafından açılacak bir toplu davayla da karşı karşıya.

En büyük kripto para borsalarından biri olan Gemini, kısa bir süre önce maliyet düşürmek için çalışanlarının %10’unu işten çıkarmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu