coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoin500 Milyon Dolar Servete Sahip İsim, Bitcoin Sattığını Açıkladı, Nedenini Anlattı

500 Milyon Dolar Servete Sahip İsim, Bitcoin Sattığını Açıkladı, Nedenini Anlattı

500 milyon dolarlık bir servete sahip olan Steve Weiss, Bitcoin varlıklarının yarısını sattığını duyurdu ve nedenini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Short Hills Capital’in Yönetici Ortağı Steve Weiss, kısa süre önce CNBC’ye verdiği bir röportajda, yaşanan önemli kış rallisine rağmen Bitcoin varlıklarını azaltma kararını açıkladı.

Daha önce Bitcoin’in destekçisi olan Weiss, BTC’deki pozisyonunu azaltma gerekçesini anlattı.

Daha önce Bitcoin konusunda yükseliş eğiliminde olan Weiss, elindeki varlıkların önemli bir kısmını sattığını ve pozisyonunu neredeyse yarıya indirdiğini itiraf etti. Bu hamle için, öncelikle Bitcoin’in uzun vadeli beklentilerine ve piyasadaki yakın gelişmelerin etkisine ilişkin şüpheciliğe odaklanan çeşitli nedenler gösterdi.

Weiss, “Bitcoin’e inanmıyorum. Hala bir kullanım alanı ya da nihai bir pazar görmüyorum” dedi. Beklenen ETF onayına ilişkin endişelerini dile getiren Weiss, olumlu haberlerin halihazırda mevcut fiyata dahil edilmiş olabileceğini öne sürdü. Buna ek olarak Weiss, ETF onayının gerçekleşmemesi halinde Bitcoin için potansiyel bir aşağı yönlü riske işaret eden potansiyel düşüşün altını çizdi.

İlgili Haber  SEC, Bugün Bitcoin Spot ETF'leri Onaylayacak Mı? Kripto Para Gazetecisi Açıkladı

Weiss, ETF’lerin likidite ve talebi artırma potansiyelini kabul etmekle birlikte, Bitcoin’in yörüngesi üzerindeki nihai etkileri konusunda ihtiyatlı davranmaya devam etti. Weiss, bir ETF’nin birden fazla pozisyon için faydalı olsa da, Bitcoin’in manzarasını önemli ölçüde değiştirmeyebileceğine inanıyor. Milyoner isim, Bitcoin’i doğrudan satın almanın, Fidelity ve Robinhood gibi platformlar aracılığıyla bir ETF’ye ihtiyaç duymadan zaten kolayca erişilebilir olduğunu savundu.

Weiss, özellikle piyasa beklentilerinin aksine fiyatlarda düşüşe yol açan Bitcoin vadeli işlemlerinin başlatılması gibi tarihsel örneklere dikkat çekti. ETF onayının otomatik olarak bir alım çılgınlığına dönüşeceği varsayımına karşı uyarıda bulunan Weiss, piyasa dinamiklerinin karmaşıklığına ve ETF’ler kullanılarak short pozisyonların artma potansiyeline vurguda bulundu.

Ayrıca Weiss, Bitcoin ETF’lerinin uzun vadeli karlılığına ilişkin çekincelerini dile getirerek, büyük finans kuruluşlarının bu yatırım araçlarının kar marjlarını önemli ölçüde etkileyebileceği söyledi.

Bitcoin’e olan maruziyetini azaltma kararına rağmen Weiss, piyasa koşullarını değerlendirmeye devam ettiğini belirterek 10 Ocak ETF son tarihinden önce elindeki varlıkların geri kalanını potansiyel olarak satma konusunda düşünmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Metin Kütükçü

Madem bu kadar şikayetçisin, sat elindeki bitcoinleri de, inanalım sana ! Bıkmadınız bu gevşek hareketlerden yaa ! Denizden mideye kabuğu topla en iyisi !😏😡

Özer

Piyasayı etkileme amaçlı manüflatif konuşuyor bu tarz insanlar. Satın düşecek
düşük fiyattan yine alırsınız demeye getiriyor. Fiyatlarin düşmesini beklesin alır.

alim

zittir len sende . zaten multi milyonersin çok endişeleniyormuş muş .

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail