Kripto HaberleriAltcoin600 Milyon Dolar Kaybeden Altcoin Projesi Nihayet Beklenen Haberi Verdi!

600 Milyon Dolar Kaybeden Altcoin Projesi Nihayet Beklenen Haberi Verdi!

Takip et

Axie Infinity oyununun ve altcoininin geliştiricisi Sky Mavis destekli Ronin, hack sonucu kapatılan köprüsünü resmen yeniden açtığını duyurdu.

Şirketin paylaştığı blog yazısına göre bundan böyle bütün wrapped Ethereum (wETH) ve USDC tokenleri Ronin ağından veya Ronin ağına bire bir oranında transfer edilebilecek.

Ronin, Blockchain oyun geliştiricisi Sky Mavis tarafından geliştirilen popüler oyna-kazan oyunu olan Axie Infinity’nin temelini oluşturan Ethereum yan zinciridir.

İlgili Haber
Axie Infinity'nin Ronin Köprüsü Bu Tarihte Başlatılacak!

Ronin Köprüsü 29 Mart Tarihinde 600 Milyon Dolarlık Altcoin Çalınan Saldırının Kurbanı Olmuştu

Son yapılan değişiklikler bu yılın 29 Mart tarihinde Ronin altyapısına yaklaşık olarak 600 milyon dolarlık bir saldırı düzenlenmesinin ardından geldi. Düzenlemeler ile birlikte köprü üzerinde kullanıcıların fonları desteklenecek.

Buna ek olarak Sky Mavis, “sıfır güvene” dayalı yeni bir tasarım oluşturdu ve bununla birlikte şüpheli bir şekilde yüklü miktarda çekim yaşandığında sistemi durduracak bir güvenlik önlemi getirdi.

Şirket geçtiğimiz hafta planlarını açıklamasının ardından köprü üzerinde iki farklı dış denetim ve bir iç denetim gerçekleştirdi. Sky Mavis ekibi, köprünün yeniden hayata geçmesi ile birlikte hacker tarafından varlıkları çalınanlara geri ödeme sözü de verdi.

Şirket, paylaştığı bildiride “tüm kullanıcıların zararlarının karşılandığını” bildirdi.

Amerika Birleşik Devletleri hükümeti Ronin hackerlarını Kuzey Kore hükümetiyle bağlantılı bir siber suç örgütü olan Lazarus Group’a ilişkilendirmişti. Hacker grubu, Ronin üzerinden 173.600 Ethereum ve 25.5 milyon USDC’yi ele geçirebilmek için dokuz farklı doğrulayıcı node’unun kontrolünü bir şekilde kendisine geçirmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları