blank
Sponsorlu

750.000 Dolar Ödüllü Phemex Traders Arena 3 Başlıyor: İşte Bilinmesi Gerekenler

Phemex Traders Arena 3 için start verildi!

Önde gelen kripto para borsalarından olan Phemex’in düzenlediği kripto para alım satım yarışmalarının üçüncüsü, çok yakında başlıyor. Phemex Traders Arena olarak bilinen yarışmanın 3. ayağı birkaç gün içerisinde başlayacak ve ödüller yine bir hayli tatmin edici. İlk iki etkinlikte inanılmaz başarılar elde edilmesi ise buna olan talebin bir hayli artmasını sağladı.

Phemex Traders Arena (#PTArena),  toplamda 750.000 dolarlık ödül havuzuna sahip ve ödüllere ulaşmak için yapılması gereken tek şey alım satım yapmak. Kripto para trade takımlarının BTC/USD paritesi bazında kıran kırana savacağı bu etkinlik, kripto sözleşme trade yarışması olarak da tanıtılabilir. Ödüller oldukça büyük ve birçok yatırımcı şimdiden çalışmaya başlasa iyi olur!

Bu etkinlikte diğerlerine kıyasla birkaç kural değişikliği yapıldı. Yoğun talepten dolayı kullanıcıların yarışma başlangıcında 0.005 BTC değere sahip olan bir Phemex BTC hesabına sahip olması gerekiyor. Buna ek olarak, yarışmanın tüm katılımcılarına 5 dolarlık işlem bonusu verilecek.

Tarihler:

 • 7 Haziran-20 Haziran: Kaptan ve Takım Kayıtları
 • 21 Haziran-4 Temmuz: Yarışma
 • 12 Temmuz: Ödül Dağıtımı

Katılımcılara Özel Ödül Havuzu (USD)

“PT Arena 3: Race for Glory” isimli ödül havuzundan kazanılacak miktarı da aslında kullanıcılar belirliyor. Ne kadar çok kullanıcı gelirse ödül havuzu da o kadar büyüyecek. Bu sebeple hem kaptanlar hem de oyuncuların 750.000 dolar gibi dev bir ödül için hazırlıklı olması ve olabildiğince çok kişi ile yarışmasında fayda olabilir.

Takım boyutları ve kaptan ödülleri

Trader’s Arena takım kaptanlarını unutmuş değil ve her kaptan oluşturduğu takımın büyüklüğüne göre belirli ödüller kazanacak. Aşağıdaki tabloda ilgili üyeler ve gerekli üye sayısı görülebilmekte.

*Takım kurulumu için verilecek olan kaptan ödülleri, USDT olarak dağıtılacaktır.

Yarışma formatı

Büyük bir kitleye ulaşıp başarılı traderları bir araya getirebileceğini düşünen kaptanlar, bu formu doldurabilirler. Takım üyelik kayıtları 7 Haziran gününde açılacak ve kayıt olan bütün traderlar kendi isteklerine göre takımlara katılabilir ya da direkt kaptan olarak kendi takımlarını kurabilir. Takımların olmazsa olmaz kuralları arasında ise en az 10 üye şartı yer alıyor. Yarışma başladığında 10’dan az üyeye sahip olan takımlar dağıtılacak ve dağıtılan üyeler rastgele bir şekilde başka takımlara yerleştirilecek.

Yarışmada başarılı olmanın temel kriteri ise her takımın en iyi %25’inde yer alan traderların ortalama kazançları yani Yatırım Getirileri (ROI) olacak. Bir takım 40’tan az üyeye sahipse de %25 yerine takımın ilk 10 traderının ortalama yatırım getirisi hesaplanacak.

Katılımcılar sadece takım olarak yarışmaya dahil edilmeyecek. Takımlar içerisindeki katılımcılar bunlara ek olarak bireysel seviyede de sıralandırılacak ve ödüller alabilecek. Bireysel hesaplamalarda ise yatırımcının kazanç ve zarar tablosuna bakılacak.

Ödüller Nasıl Dağıtılacak?

Geride kalan ödül havuzu, takım ödülleri ve bireysel ödüller olmak üzere 2 kategoriye ayrılacak.

Ödül havuzunun %78’lik kısmını ise Takım ödülleri oluşturuyor

 • İlk sıradaki takım tüm ödül havuzunun yüzde 25’ini alır
 • İkinci olan yüzde 15’ini alır
 • Üçüncü takım ise yine tüm havuz ödülünün yüzde 8’ini kazanır
 • 4 ilâ 10. sıralar arasındaki takımlar ise kalan yüzde 30’luk kısmı eşit şekilde paylaşırlar.

Ödül havuzunun geri kalan %22’lik kısmını ise Bireysel ödüllerin oluşturmakta.

 • Birinci olan kişi tüm ödül havuzunun yüzde 8’ini
 • İkinci olan kişi yüzde 5’ini
 • Üçüncü olan kişi yüzde 2’sini kazanır
 • 4 ilâ 10. sırayı alan kişiler ise yüzde 7’lik kısmı eşit olarak paylaşırlar.

Bu ödüllere ve kurallara ek olarak;

 • Kazanan takımların kaptanları, takım ödülünün yüzde 40’ını alırlar
 • Her kazanan takımın en iyi 10 üyesi yüzde 30’luk ödülü kendi aralarında eşit olarak alırlar. Geri kalan takım üyeleri de kalan yüzde 30’luk ödülü paylaşırlar.
 • Eğer kazanan takımın 20 kişiden az üyesi varsa, takım ödülünün yüzde 40’ını kaptan alırken, diğer üyeler de aralarında yüzde 60’lık kalan kısmı eşit şekilde paylaşırlar.

Yarışma boyunca işlem hacimleri 500 doların altında kalan hesaplar ödül alma hakkı kazanamaz.

Hesaplama formülleri

Bireysel ROI ve ROI hesaplama için gerekli bütün yöntemlerle formülleri buradan bulabilirsiniz.

Ek detaylar

Her kullanıcı sadece tek bir hesapla katılabilir. Yarışmaya katılmak için kullanılan e-posta adresinin geçerli bir Phemex UID’sine yani hesabına ilişkili olması gerekmektedir. Buna ek olarak  lütfen e-posta adresi verirken büyük/küçük harf duyarlılığı kurallarına da dikkat edilmeli.

Yarışmayla ilgili diğer kuralları, ödül dağılımlarını ve gerekli olan unsurları buradan görebilirsiniz

Önemli Diğer Konular

Başarılı şekilde katılım sağlayan yarışmacılar Phemex’in resmi Twitter hesabını takip etmeleri durumunda tüm yarışma boyunca Phemex tarafından rastgele olarak takipçilere verilecek ödülleri kazanma hakkı da elde edebilirler.

Phemex Hakkında

Phemex, 2019 yılında faaliyetlerine başlayan ve sektörde lider olma amacıyla yola çıkan bir kripto para borsasıdır. Bankacılık devi Morgan Stanley’in sekiz eski çalışanı tarafından kurulan Phemex, geçtiğimiz aylarda şirket kurulumu sonrası Türkiye’ye de kapılarını açtı. Böylelikle dünyanın birçok ülkesinde hizmet vermeye başlayan borsa, Türkiye gibi büyük bir pazara da giriş yaparak adından söz ettirmeyi başardı.

CoinMarketCap’te bildirilen verilere göre Singapur merkezli türev platformu, günlük ortalama 10 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşmakta.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu