binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomi8.1 Trilyon Doları Yöneten Vanguard'dan FED'in Önümüzdeki Dönemki Üç Faiz Kararıyla İlgili...

8.1 Trilyon Doları Yöneten Vanguard’dan FED’in Önümüzdeki Dönemki Üç Faiz Kararıyla İlgili Kehanet!

Varlık yönetim şirketi Vanguard analistleri, önümüzdeki üç toplantıda FED'in alacağı faiz kararlarına dair tahminlerini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ağustos ayı itibariyle 8.1 trilyon dolar tutarında varlığı yöneten yatırım fonu devi Vanguard, FED’in faiz oranlarını birçok kişinin beklediğinden daha fazla artırmaya devam etmesi gerekebileceğini tahmin ediyor.

Şirket analistleri ayrıca borçlanma maliyetlerinin 2024’ün sonlarına kadar yüksek kalacağını öngörüyor.

Vanguard’ın Baş Küresel Ekonomisti ve Yatırım Stratejisi Grubu Başkanı Joseph Davis, bu öngörünün temel nedeni olarak 2007-2009 resesyonundan bu yana önemli ölçüde yükselen nötr faiz oranını gösterdi.

Vanguard analistleri, FED’in faiz oranlarında bugünkü sabit kalışın ardından üç kereye kadar daha artış yapacağını tahmin etti.

İlgili Haber  Coinbase, Yeni Bir Altcoini 'Deneysel' Etiketiyle Listeleyeceğini Bildirdi

Nötr faiz oranı, ekonomik büyümeyi ne teşvik eden ne de kısıtlayan para politikası seviyesidir. Davis’e göre bu oran ne kadar yüksekse, ekonomiyi ve enflasyonu önemli ölçüde etkilemek için FED politikasının o kadar sıkı olması gerekir.

Davis’in bugün açıklanan görüşü, FED fonları faiz kararı vadeli işlemler traderlarının görüşünden daha şahin. Bu traderlar şu anda FED’in yılın geri kalanında başka bir değişiklik yapmama ihtimalini %50’nin üzerinde görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail