Kripto HaberleriEthereum800 Milyon Doları Aşkın Ethereum Borsalara Aktı!

800 Milyon Doları Aşkın Ethereum Borsalara Aktı!

Takip et

FED‘in son faiz artırım karanın ardından düşüş eğilimi gösteren kripto para piyasası hala kan kaybederken 800 milyon doların üzerinde Ethereum, satış baskısı arttıkça borsalara akmayı sürdürüyor.

5 gün önceki son faiz artırım kararını takiben toplamda %15’lik bir değer kaybı yaşayan Bitcoin (BTC) an itibarı ile 32.896 dolardan son 24 saatte %12’lik değer kaybeden Ethereum (ETH) ise 2.250 dolardan işlem görüyor.

Tüm kripto para piyasasını tuzağa düşüren aşağı yönlü eğilimin ortasında kalan Ethereum’un (ETH) fiyatı ile ilgili Twitter başına geçen teknik ve zincir analisti Ali Martinez paylaştığı bir Santiment grafiğiyle son iki hafta içinde kripto borsalarına yaklaşık 333.000 Ethereum yatırıldığını ortaya koydu.

Martinez’in belirttiğine göre borsalara düşen miktar yaklaşık 825 milyon dolar değerinde.

ETH Girişi Neyin Göstergesi?

Martinez’in paylaştığı grafik, Ethereum’un fiyatını ve zıt yönlerde hareket eden borsalardaki arzını açıkça ortaya koyuyor. Bu, aslında piyasa duyarlılığındaki değişikliklerle tutarlı olan bir varlık için tipik bir davranış.

Geleneksel olarak borsalara girişlerdeki artış, satış baskısının arttığını, daha fazla katılımcının satın almak yerine satmaya çalıştığı için talebin azaldığını ve varlığın satın alınabilirliğinde bir artış olduğunu gösteriyor. Tabii bu da fiyatı düşürmeye belli oranda katkıda bulunuyor.

Ancak şu da var ki bazı kripto uzmanlarına göre ETH’nin uzun vadeli fiyat görünümü söz konusu olduğunda ağın Proof-of-Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına resmi geçişini işaretleyecek olan “Birleştirme” güncellemesi güzel bir yükselişin tetikleyicisi olabilir.

Borsalardaki arz miktarı her geçen saat artarken ETH için güncel olarak en önemli destek 2000 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları