Kripto HaberleriBitcoinAB Banka Düzenleyicisi'nden Kripto Para Açıklaması!

AB Banka Düzenleyicisi’nden Kripto Para Açıklaması!

Takip et

Avrupa Birliği kripto para birimlerine dair 2025 yılında yürürlüğe girecek olan bir dizi kuralları kabul etmişti.

Kripto para düzenlemelerine ilişkin kuralların uygulanması için daha uzun bir süre olsa da Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA) Başkanı José Manuel Campa bu kuralların nasıl uygulanacağı konusunda endişeli olduğunu söyledi.

Financial Times’a konuşan Campa, Avrupa Bankacılık Otoritesi’nin AB’nin kripto paraların düzenlenmesine yönelik onayladığı kuralları denetlemekle görevli kilit bir rolde olduğunu belirterek yeni kripto kurallarını uygulayacak uzman personel bulma konusunu önemli bir endişe olarak gördüğünü söyledi.

“Ajansın henüz dijital varlıkları denetleme kapasitesine sahip olmadığını düşünüyorum.

Bu konudaki en büyük endişem, kripto para birimlerine yüksek talep olduğu için gereken uzman personeli işe almak ve elde tutmaktır.

Ayrıca söz konusu kripto kuralları 2025’te yürürlüğe girecek ancak üç yıl içinde kripto tahmin edemediğim başka kullanımlara taşınmış ve dönüşmüş olabilir.”

Campa bir diğer endişesinin de, ajansın yeni yetkilerini uygulama planlarını düzgün yapamamak olduğunu belirtti.

“Çünkü ajans 2025 yılına kadar hangi kripto para birimlerini denetleyeceğini bilemeyecek. Bu bilinmezlikler içinde yapmamız gerekeni yapmazsak sonuçlarına katlanmak zorunda kalacağız.”

Bilindiği üzere, AB,  stablecoinlere odaklanan ve üye 27 ülkenin tamamında uygulanacak ve kripto endüstrisi için yasal kesinlik sağlamayı amaçlayan Kripto Varlıklar Piyasası (MiCA) mevzuatını kabul etmişti.

İlgili Haber
Tarihi An: Avrupa Birliği, Bitcoin ve Kripto Paraları Düzenleyecek MiCA Kanunu İçin Anlaşmaya Vardı!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları