BitcoinKripto Para

AB Komiseri: “Avrupa Birliği Bitcoin ve Kripto Paralara Açık Ancak Düzenleme Yapılması Gerekiyor”

AB İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Avrupa birliğinin Bitcoin ve kripto paralara karşı tutumuna dair açıklamalarda bulundu.

Avrupa Birliği İçişleri Komiseri Ylva Johansson, Münih Güvenlik Konferansı’nda yaptığı açıklamalarında Avrupa Birliğinin Bitcoin veya dijital Euro dahil olmak üzere kripto para birimlerine açık olduğunu fakat dolandırıcılık vakalarının önlenmesi için ilk olarak regülasyonlar yapılması gerektiğini söyledi.

Johansson, konuyla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Dijital para birimleriyle ilgili herhangi bir problemim yok ancak bu para birimlerinin doğru bir şekilde düzenlemeliyiz. Böylece bu ağların anonimlik özelliği suç organizasyonları ve teröristler tarafından kullanılamaz.”

Johansson’un bu açıklaması, Avrupa’nın Çin’e göre kripto paralara karşı daha ılımlı yaklaştığının da göstergesi oldu. Çin, geçtiğimiz dönemde tüm kripto işlemlerini yasaklamıştı.

Sam Bankman-Fried ve Christian Angermayer de Panelde Kripto Paralar ile İlgili Konuştu

Johansson’un kripto regülasyonu ve dolandırıcılığın önlenmesi konularını vurguladığı söz konusu panelde kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried ve varlık yöneticisi Cryptology Asset Group’un kurucularından Alman girişimci Christian Angermayer söz aldı.

Bankman-Fried, kripto paraların suçlular tarafından kullanılması konusundaki risklerin farkında olduğunu ancak kripto platformlarının gözetim mekanizmalarını büyük ölçüde geliştirdiğini söyledi.

Panelde söz alan Angelmayer ise dünya üzerinde milyarlarca insanın banka hesaplarına erişimi olmadığını belirterek “finansal kurumların genellikle kendi çıkarlarını koruduğunu” savundu. Angelmayer, bu durumun Bitcoin ve dijital dolar ya da dijital Euro gibi Blockchain içerisine gömülü teknolojilerin çoğaltılmasıyla çözüme kavuşturulabileceğini söyledi.

Çin’in dijital Yuan hamlelerine karşı son zamanlarda Avrupa ve ABD, dijital dolar ve dijital Euro çalışmalarına hız kazandırmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu