Kripto HaberleriHaberlerABD Adalet Bakanlığından Kripto Para Açıklaması: Yüklü Miktarda Ele Geçirildi!

ABD Adalet Bakanlığından Kripto Para Açıklaması: Yüklü Miktarda Ele Geçirildi!

Takip et

ABD Başsavcı Yardımcısı Lisa Monaco Salı günü New York’taki Fordham Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, ABD Adalet Bakanlığı’nın Kuzey Kore hükümeti destekli hacker’lardan yaklaşık 500.000 dolar fidye ödemesi ve kripto para ele geçirdiğini söyledi.

ABD’li yetkililer, hackerların parayı ya ABD merkezli sağlık kuruluşlarından zorla aldığına ya da fidye ödemelerini aklamak için kullandığına inanıyor.

ABD Adalet Bakanlığı, Ülkedeki Sağlık Kuruluşlarını Hedef Alan Hackerlardan Yüklü Miktarda Kripto Para Ele Geçirdi

Monaco, Kuzey Koreli hackerların geçen yıl Kansas ve Colorado’daki sağlık kuruluşlarını hedef aldığını ve önemli ekipmanları çalıştıran bilgisayar sistemlerini şifrelediğini söyledi. Olaylar, Kansas’taki adı açıklanmayan bir sağlık kuruluşunun FBI’a bildirmesiyle ABD’li yetkililerin dikkatini çekti.

Monaco’ya göre Kansas’taki şikâyet, FBI’ın Kuzey Koreliler tarafından kullanılan yeni bir fidye yazılımı türünü tespit etmesine yardımcı oldu ve büronun Kuzey Koreliler tarafından kiralanan Çin merkezli kara para aklayıcılarından fidye ödemelerini ve kripto para birimlerini ele geçirmesini sağladı.

İlgili Haber
Chainalysis, Kripto Para Hack Olayları Hakkındaki Yeni Raporunu Yayınladı!

Monako, diğer ABD kuruluşlarını ve şirketlerini de benzer olayları FBI’a bildirmeye çağırdı.

Monaco’ya göre, FBI, Gizli Servis ve Hazine Bakanlığı’nın siber suç gruplarına yapılan Bitcoin ve kripto ödemelerini takip etmek için yaptığı yatırımlar yaşanan ele geçirmelere yardımcı oldu.

Bu yılın başlarında FBI, Blockchain analizi ve dijital para hacizlerine odaklanan kripto para uzmanlarından oluşan yeni bir görev gücü oluşturmuştu.

Mart ayında ABD hükümeti, popüler oyna-kazan oyunu Axie Infinity ile bağlantılı Ronin köprüsünden 625 milyon dolarlık kripto para hırsızlığını Kuzey Koreli devlet destekli hacker grubu Lazarus Group’a bağlamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları