binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaABD Adalet Bakanlığı'ndan Yeni Kritik Binance Hamlesi!

ABD Adalet Bakanlığı’ndan Yeni Kritik Binance Hamlesi!

ABD Adalet Bakanlığı yetkilileri, son bilgilere göre kripto para borsası Binance ile ilgili önemli bir karar aldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Adalet Bakanlığı, yolsuzluk ve dolandırıcılık soruşturmalarında uzmanlaşmış bir danışmanlık firması olan Forensic Risk Alliance’ı (FRA) Binance için dış gözlemci olarak seçti. Bu karar, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in ABD’nin kara para aklama düzenlemelerini ve ticari yaptırımlarını ihlal etmekten suçlu bulunmasının ardından geldi.

FRA, başlangıçta tercih edilen seçkin Wall Street hukuk firması Sullivan & Cromwell de dahil olmak üzere birçok üst düzey yarışmacı arasından seçildi. Seçim süreci gizliydi ve Adalet Bakanlığı konuyla ilgili yorum yapmayı reddetti.

Harici bir gözlemcinin atanması, Binance’in Kasım ayında yaptığı savunma anlaşmasının bir şartıydı. Buna ek olarak Binance, 4.3 milyar dolarlık ağır bir para cezası ödemeyi kabul etti. Binance’in kurucusu Changpeng Zhao da suçunu kabul etti ve CEO’luk görevinden istifa etmeye razı oldu. Zhao, 30 Nisan’da dört ay hapis cezasına çarptırıldı.

Atanan gözlemci olarak FRA, Binance’in savunma anlaşmasına uymasını sağlamaktan sorumlu olacak. Bu, şirketin faaliyetleri hakkında hükümete rapor vermek için Binance’in dahili kayıtlarına, tesislerine ve çalışanlarına erişim sağlamayı içerecek.

İlgili Haber  Veriler Açıklandı! Analist, Bitcoin'in Tüm Zamanların En Yüksek Fiyat Seviyesine Ulaşacağını Düşündüğü Tarihi Paylaştı!

FRA daha önce de Cenevre merkezli emtia şirketi Gunvor SA’ya, yabancı rüşvet suçlamaları nedeniyle Adalet Bakanlığı ile 660 milyon dolarlık bir çözüm müzakeresi sırasında danışmanlık yapmıştı.

Birçok Wall Street bankası ve yöneticisinin başvurduğu bir firma olan Sullivan & Cromwell, Binance monitörlüğü için en önde gelen firmaydı. Ancak, firmanın Binance’in eski rakibi FTX için yaptığı çalışmalarla ilgili tartışmalar hükümetin farklı bir yön seçmesine neden oldu.

Sullivan & Cromwell, Kasım 2022’deki iflasından önce FTX için çalışan firmalardan biri olarak görev yaptı. İflasın ardından, FTX’in ana dış danışmanı oldu ve FTX’in alacaklıları için fonları geri kazanma çalışmaları için yaklaşık 170 milyon dolar fatura kesti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail