Kripto HaberleriAltcoinABD Banka Krizi Bitcoin İçin Bir Fırsat Mı? BTC Daha Fazla Yükselecek...

ABD Banka Krizi Bitcoin İçin Bir Fırsat Mı? BTC Daha Fazla Yükselecek Mi? Bernstein Raporu!

Bernstein analistleri Bitcoin ve ABD bankacılık krizi arasındaki ilişkiyi yorumladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz haftalarda ABD’de yaşanan bankacılık krizi Bitcoin ve kripto paralarda düşüşe neden olmuştu.

Ancak ABD’li düzenleyicilerin bankaları kurtarma planları BTC ve altcoinlerin yükselmesini sağlamıştı.

Bu yaşananları değerlendiren yatırım şirketi Bernstein analistleri bankacılık sorunlarını sonrasında kripto para piyasasının daha fazla yükseliş yaşayacağını söyledi.

Coindesk’in haberine göre, Bernstein analistleri bankaların yaşadığı sorunlar karşısında geleneksel bankacılığın ve finansal sistemin sarsıldığını ifade etti.

Analistler, bu durumun kripto para piyasasının geleneksel bankacılığa bir alternatif olarak öne çıkması için mükemmel bir ortam oluşturduğunu savundu.

Silicon Vallley Bank, Silvergate Bank ve Signature çöküşünün genel bir bankacılık sorunu olduğunu savunan analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, kriptonun bu çöküşlerle ilgili olmadığını ve çöküşe neden olan sorunlarının kendine özgü olduğuna işaret etti.

“ABD’de yaşanan bankacılık krizi Bitcoin, Ethereum ve merkezi olmayan finansal sistemin geri kalanının; geleneksel merkezi bankacılık sisteminden tamamen ayrı ve alternatif bir sistem olarak öne çıkması için mükemmel bir ortamdır.”

Raporda son olarak kripto sektörünün geliştiği bir ortamda bankacılığın ABD’de daha zayıf olabileceği, ancak Asya ve Avrupa’daki tezgah üstü (OTC) merkezler aracılığıyla erişimle uluslararası düzeyde istikrarlı olmaya devam edeceği ifade edildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları