Bitcoin

ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘Yüzyılın Anlaşması’ Açıklaması Bitcoin’i Yükseltmiş Olabilir

ABD Başkanı Donald Trump, yarın TSI 20.00'de 'Yüzyılın Anlaşması' planını duyuracak.

ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu bugün Washington, DC’de Beyaz Saray sınırları dahilinde bir araya geldi. Kısa süre içerisinde açıklanması beklenmeyen ‘Yüzyılın Anlaşması’ planını yarın açıklayacak olduğunu bildiren ABD Başkanı Donald Trump, bu konuda İsrailli yetkililer ile görüşmelere devam ettiğini ve Filistin yönetiminin bu konuda zaman içerisinde anlaşmaya uyacak olduğuna inandığını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, açıklamasında bu anlaşma ile birlikte Ortadoğu’da bundan sonra dengelerin değişeceğini, daha fazla insanın sınırlarının belli olacağını açıkladı. ABD saati ile 12.00’de açıklanacak olan ‘Yüzyılın Anlaşması’ Türkiye Cumhuriyeti dahil tüm dünyanın büyük bir merakla beklediği anlaşma.

Bugün Bitcoin fiyatında beklenmeyen bir yükseliş olmasının nedeni daha sonradan anlaşıldı. Kısa süre içerisinde Bitcoin fiyatı 400 dolar kadar değer kazanırken, yatırımcılar beklenmedik bu artıştan nelerin sorumlu olduğu hakkında soru işaretlerine yanıt aradı.

Bitcoin fiyatında yükseliş olmasının ardında en büyük sebep olarak ‘Yüzyılın Anlaşması’ bulunuyor. Bu anlaşma tarihin en büyük anlaşmaları arasında yerini alacak ve finans piyasalarında da etkisi şimdiden hissedilebilir olacak.

Bitcoin ve değerli rezervler yarın daha çok yükselebilir

Yarın TSI 20.00 civarında Bitcoin ve değerli rezervlerin yükselişe geçmesi bekleniyor. ABD Başkanı Donald Trump’a göre bu açıklama ‘tarihi bir açıklama’ olacak.

Bitcoin’in bugünden yükselişe geçmiş olması ve diğer kripto para birimlerinin beraberinde daha fazla yükseliş gösteriyor olması yarın daha da fazla yükseliş olabileceği konusunda bugünden görülen bir ‘garanti’ olarak görülüyor.

10.000 doları görebilir mi?

Bitcoin’in yarın ‘Yüzyılın Anlaşması’ nedeni ile 10.000 doları görebilmesi kısa süre içerisinde pek fazla mümkün olabileceğe benzemiyor. Ancak 9.200 dolar veya benzer fiyat seviyelerinin aniden görülmesi mümkün olabilir. Uzunca bir zamandan beridir beklenen bu anlaşmanın açıklanması sadece ekonomi ve finansal piyasalara etkisi ile sınırlı kalmayacak, siyasi değişimlere bile sebep olabilecek kadar büyük bir anlaşma olacak.

Filistin tarafından bu anlaşma kabul görmüyor olsa bile, piyasalar açısından olumlu anlaşma olması bekleniyor.

ABD ve İsrail yönetimi bu konuda uzun süredir çalışıyor. Bu olayın kripto para camiasına bu kadar büyük etkisi beklenmiyordu ancak şimdiden finans piyasalarını etkilemeye başladı. Son zamanlarda Bitcoin’in altın ve gümüş gibi madenler ile paralel bir şekilde hareket etmesi ve dünyadaki olaylara benzer bir reaksiyon vermesi kitlelerin Bitcoin’i daha fazla kabul ettiğinin bir göstergesi niteliğinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu